За яких умов можливе повернення до очного або змішаного навчання в українських школах
Для повернення до очної або змішаної освіти в українських школах потрібно виконати кілька умов.
Про це йдеться у наказі №1112 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», повідомило Міністерство освіти і науки України.
Як зазначають у відомстві, цей документ визначає умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Крім того, він створює можливості для задоволення індивідуальних потреб учнів різних категорій: внутрішньо переміщених внаслідок війни, тих, що перебувають за кордоном, на ТОТ тощо.
«Усі зміни буде впроваджено з 1 вересня 2025 року. Проте якщо області готові до імплементації окремих компонентів з цього навчального року, то можуть їх розпочинати», — пояснили у міністерстві.
Необхідні умови для повернення до очної / змішаної освіти:
- наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
- матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
- для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання.
У МОН наголосили, що школи, які не мають укриттів, можуть подати заявку і проєктно-кошторисну документацію на платформу DREAM.
У разі, якщо школа не відповідатиме умовам для функціонування в очному форматі, вона може обрати дистанційну форму навчання відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти.
Для організації дистанційного навчання в закладі освіти має бути сформований щонайменше один клас на паралелі для всіх років навчання: з 1 до 9 або з 5 до 11 класу (або з 8 до 11 для ліцеїв).
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!