Здобутки та проблеми децентралізації на Донеччині

3263
коментарі відсутні

Здобутки та проблеми децентралізації на Донеччині

У Краматорську відбувається дводенний форум «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку», під час якого громади діляться досвідом та обговорюють проблемні питання, що стоять на шляху проведення реформи децентралізації.

Форум організовано Донецькою обласною державною адміністрацією, в ньому приймають участь народні депутати, представники Мінрегіону, керівники місцевого самоврядування, експерти. Захід відбувається за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

За словами голови ДонОДА Павла Жебрівського, реформа децентралізації є надважливою для Донецької та Луганської областей. «Росія пропонує нам статус для окремих територій Донецької та Луганської області, щоб впарити нам цю ракову пухлину. У відповідь має бути децентралізація з самодостатніми громадами. Наскільки це буде успішно проведено, настільки міцнішими будуть наші аргументи під час перемовин. Україна знає, як навести порядок на власній території. Хочу, щоб сьогодні на форумі ми максимально поділилися досвідом, щоб громади працювали для людей, діти не хотіли виїжджати за кордон, а  робили свою громаду успішною», – зазначив губернатор під час відкриття форуму.

Павло Жебрівський підкреслив, що дуже важливо об’єднати громади не тільки за кількісними, але й за якісними показниками. На даний час Донеччина відстає від решти України за кількістю громад, але за їх якістю посідає четверте місце. Жебрівський також висловив сподівання, що процес створення об’єднаних територіальних громад прискориться, і в квітні наступного року відбудуться перші вибори у багатьох громадах Донецької області.

Серед проблемних питань, що заважають просуванню децентралізації, представники громад, зокрема, називали недосконалість українського законодавства. Присутній на форумі заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Віталій Курило пообіцяв, що нові законопроекти будуть полегшувати проведення реформи.

«Наш Комітет піклується реформою децентралізації, через Комітет йдуть постанови про зміну меж та назв. Абсолютна більшість питань проходить при 100% голосуванні, тому ви завжди знайдете підтримку. У нас підготовлений проект закону про військово-цивільні адміністрації. Новий закон значно полегшить роботу з адміністрування. При підготовці цього закону ми працювали з Луганською та Донецькою областями, але ми також готові вносити зміни», – сказав народний депутат.

На окремій панелі було розглянуто здобутки об’єднаних громад, що вже створені в Україні та на Донеччині. Як доповів директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов, за останній звітний період власні доходи громад зросли на 150-170 відсотків.

«Значне зростання власних доходів призвело до того, що на казначейських залишках є кошти, які не витрачаються. Громади просто не готові до таких надходжень. Тому Міністерство постійно проводить навчання представників громад для ефективного розвитку територій», – додав представник Мінрегіону.

Спеціальний радник уряду України з питань децентралізації, Керівник Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску також висловив підтримку з боку Євросоюзу: «Важливо зрозуміти, що вже зроблено, щоб чітко розуміти прогрес. Громади об’єднуються, тому треба враховувати потреби людей, а саме – чим ми можемо допомогти. Наступного року ми відкриємо нову програму співпраці з Україною».

На форумі активно обговорюють можливості та виробляють рекомендації щодо створення самодостатніх громад. Наразі в Донецькій області реалізується ідея створення промислових парків, яка спрямована на збереження та розвиток промислового потенціалу регіону. Вже є проект парку у Лиманській громаді. Але проекти промислового розвитку мають розробляти також громади, які зараз не сформовані. Це дозволить значно пришвидшити здобуття економічної спроможності та прискорити розвиток майбутньої громади.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика