Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині

29349
коментарі відсутні

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині

Комфортний шелтер у центрі міста, трикімнатна квартира у новобудові та кімнати у колишньому дитячому таборі у Нових Санжарах – такі варіанти поселення на Полтавщині пропонують жінкам-переселенкам з дітьми з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Проєкт впроваджує громадська організація «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» у співпраці з благодійним фондом «Фонд розвитку громади «Ініціатива» за фінансової підтримки Муніципалітету Мадрида.

Переселенкам не доводиться платити за проживання, навіть комунальні послуги покриваються за рахунок проєкту. При тому, що кожній сім’ї забезпечено побутові умови та комфорт. 

 

Допомога жінкам-переселенкам з дітьми   

 

Ще до війни експерти Бюро гендерних стратегій і бюджетування працювали на території Донецької та Луганської областей, допомагали громадам в питаннях гендерно-орієнтованого бюджетування, просування політики рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. Контакт з адміністраціями цих громад не втрачено й досі, тож Бюро має чітке розуміння потреб мешканців, які виїхали із зони бойових дій.

«Від початку війни роботу громадської організації було переорієнтовано на підтримку внутрішньо переміщених осіб. А саме допомога жінкам-переселенкам які самотужки виховують дітей. Вони не обов’язково повинні мати статус матері-одиначки, просто в даний період часу опинилися на новому місці проживання без чоловіків, які наразі або перебувають у Збройних Силах України, або задіяні в інших правоохоронних, державних та комунальних структурах, або залишилися на окупованих територіях, або опинилися в зоні бойових дій та не можуть виїхати. Тобто сім’я вимушено роз’єднана, а жінки з дітьми потребують сторонньої допомоги», – розповіла Наталія Шкоденко, проєктна менеджерка ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування».

Ця допомога здійснюється за різними напрямками, один з яких – облаштування прихистків, створення комфортних умов проживання жінок і дітей. Наразі на території Полтави та Полтавської області діють три такі шелтери, які Бюро відкрило у листопаді 2022 року. На даний час в них є вільні місця.

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №1

Наталія Шкоденко поруч із шелтером у Нових Санжарах

 

«Тут я знайшла спокій»

 

Один з шелтерів знаходиться у самому центрі Полтави, на другому поверсі будівлі, в якій розміщуються офіси «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» та «Фонду розвитку громади «Ініціатива». Тут був зроблений капітальний ремонт та перепланування, і тепер у прихистку в окремих кімнатах можуть розміститись п’ять сімей матусь з діточками віком до п’яти років.

Тетяна з донькою Златою мешкає у шелтері вже понад два місяці. Жінка виїхала з Нікополя, рятуючи себе та свою дитину від постійних обстрілів. Спочатку довелося жити у ледь пристосованому дитячому садочку, а потім жінка написала заявку до Бюро, отримала позитивну відповідь та потрапила до цього шелтеру. Каже, що дуже задоволена умовами проживання.

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №2

Тетяна Масловець називає шелтер своїм надійним затишним домом

 

«Тут є кухня з усім необхідним приладдям, три туалетні кімнати, душові кабіни, пральна машина з сушкою, дитячий куточок з іграшками. У приміщенні тепло, завжди є гаряча вода. А головне – тут я знайшла спокій. Нарешті ми з донечкою не чуємо вибухів, не ховаємось годинами у сховищі, не боїмось щомиті загинути», – зізнається Тетяна.

 

Шелтер по типу комунальної квартири

 

Три сім’ї жінок з дітьми розмістилися у трикімнатній квартирі у новобудові на околиці Полтави. Господар житла залишив у користування деякі меблі, а чого не вистачало, додали представники Бюро в рамках проєкту.

Юля з доньками Кірою та Каріною займає одну з кімнат. Вона велика за площею, тому жінка за допомогою легкої шафи відгородила куточок для старшої, щоб школярка могла дистанційно навчатися – спокійно та уособлено. На просторій, хоча й спільній кухні, всім господиням вистачає місця, а за великим столом можуть розміститися всі вісім мешканців шелтеру – три матусі та п’ять їхніх дітей.

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №3

Переселенка Юлія Люба з доньками Кірою та Каріною задоволені умовами проживання у шелтері

 

«Ми приїхали до Полтави у квітні, коли вдома було вже зовсім небезпечно. Спочатку жили у дитячому садочку. Там було спокійно, але не дуже зручно. Потім переїхали в цю квартиру, в який почуваємось як вдома, але без вибухів та обстрілів. Велика подяка співробітникам Бюро за такі комфортні умови, та й взагалі, за увагу, що вони приділяють переселенцям», – зауважила Юлія.

 

Проживання як в санаторії 

 

Шелтер у Нових Санжарах займає один поверх в одному з корпусів дитячого оздоровчого табору «Антей», що знаходиться у мальовничому місці на березі річки Ворскла. Він розрахований на сім сімей. Можна було б виділити під житло ще одну кімнату, але її вирішили обладнати як ігрову, щоб дітям було де навчатися дистанційно чи розважитись разом.

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №4

Ігрову кімнату у шелтері в Нових Санжарах допомогли облаштувати волонтери

 

На кожному крилі поверху є кухня з холодильником, електроплитою, мікрохвильовкою та достатнім набором посуду, пральною машиною.  Також є санвузол та душова.

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №5

Кухня в шелтері, що облаштований у таборі в Нових Санжарах

 

У кімнатах зроблено косметичний ремонт, встановлені нові двоярусні ліжка, столи та шафи. Наразі тут проживають всього дві сім’ї. Одна з них – з Бахмута. Вікторія евакуювалася на Полтавщину разом з дитиною, яка має інвалідність. Про умови перебування у шелтері відгукується дуже схвально. «Знаєте, як у нас тут класно, особливо влітку. Природа, ліс, річка – так спокійно, красиво навколо», – описує жінка, а всі звертають увагу на слова «у нас». Тимчасове житло Вікторія вже сприймає, як своє. 

Позитивні враження та глибоку вдячність також висловила й Клавдія Білоченко. Літня жінка проживає у кімнаті сама. Говорить, що керівництво табору та весь персонал дуже уважні до переселенців, кожен намагається допомогти чим може.  

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №6

Клавдія Іванівна приїхала з Сіверська, що на Донеччині, та знайшла прихисток на Полтавщині

Читайте також Не вдома, але під опікою – у Полтаві для переселенців з Донеччини працює центр «Пліч-о-пліч»

Свої для своїх   

 

«Ремонт у кімнатах допомогли зробити такі ж переселенці, які влітку проживали в іншому корпусі нашого табору. Вони самі висловили бажання створити гідні умови тим людям, які сюди заселятимуться, – штукатурили стіни, фарбували, білили, клеїли шпалери. Навіть переробляли електропроводку. Дві кімнати та кухня у цьому шелтері повністю зроблені руками переміщених осіб. Тобто свої робили для своїх», – розповів директор Новосанжарського санаторію-профілакторію «Антей» Анатолій Бодрий.

 

Жінкам-переселенкам пропонують безкоштовне житло на Полтавщині - Фото №7

Директор Новосанжарського санаторію-профілакторію «Антей» Анатолій Бодрий показав, в яких умовах розміщуються переселенці

 

Люди, які живуть у шелтері, кожні три тижні отримують продуктові набори від Новосанжарської селищної ради. Також час від часу їм привозять гуманітарну допомогу у вигляді харчових продуктів та засобів гігієни від міжнародних та вітчизняних організацій. Найчастіше переселенкам допомагають «Проліска», «Право на захист», «Людина в біді». Тобто постояльці шелтеру, окрім даху над головою та комфортних умов перебування, мають додаткову потужну підтримку.

Звернутися до Бюро та подати заявку на участь у програмі безкоштовного проживання у шелтері жінкам-переселенкам з дітьми до 18 років можна за телефоном 067-38-34-64.

Окрім того, на території табору «Антей» у сусідньому корпусі є можливість розміститись всім категоріям переселенців. Плата складає 110 гривень на добу з однієї людини. В цю суму входить плата за проживання, комунальні послуги та дворазове харчування – обід і вечеря. Додаткову інформацію можна отримати за телефонами 067-535-15-22, 050-561-55-94.

 

Світлана Денисенко


Матеріал підготовлено ГО “Антикризовий медіа-центр” в межах проєкту “Сприяння евакуації населення з територій ведення  активних бойових дій шляхом висвітлення теми  соціальної інтеграції ВПО до життя в цільових  приймаючих громадах України” за підтримки програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі  неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини,  Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом  Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика