Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини

8545
коментарі відсутні

ГО «Студія громадських жіночих ініціатив»

Жінки прифронтового Нью-Йорка змінили фронт громадської активності з початком широкомасштабного наступу рашистів. Навіть далеко від дому допомагають жителям селища та переселенцям на мирній території.

 

Активність на розвиток Нью-Йорка

 

Студію громадських жіночих ініціатив утворили в Нью-Йорку, на той момент ще Новгородському, активні місцеві жінки в 2019 році. Ії керівницею стала Тетяна Красько. До складу громадської організації увійшли15 жінок, усі вони з Нью-Йорка.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №1

 

Минулого літа ГО узяла участь у бюджеті участі Торецької громади, виграла та реалізувала разом з іншими активістами проєкт з облаштування місцевого скверу. Тут встановили серце та майданчик поруч –  для закоханих та усіх відпочиваючих. Нову зону відпочинку відкрили восени.

Активні жінки Нью-Йорка були включені до процесів ратифікації Стамбульської конвенції, громадська організація є членом Коаліції 1325 «Жінки, мир, безпека» на Донеччині, брала участь у заходах щодо захисту прав жінок.

ГО «Студія громадських жіночих ініціатив» увійшла до числа засновників коаліції «На лінії зіткнення»: громадські організації прифронтових громад об’єднались заради соціально-економічного розвитку території на лінії зіткнення.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №2

 

Інформування через соцмережі

 

Плани щодо розвитку територій прифронту змінились, коли росія напала на Україну в лютому 2022 року. Постало питання захисту та виживання. Активістки селища зосередили свої зусилля на тих напрямках, де могли бути корисними місцевим жителям.

Коли проходив конкурс на громадський бюджет, Студія жіночих громадських ініціатив створила групу у Вайбері, з метою популяризації та підтримки цих проєктів.

Ця група так і залишилась активною для інформування людей про основні події в селищі. А коли розпочався повномасштабний наступ, то в цій групі розміщали корисну та життєво важливу інформацію: наприклад, як поводитись під час артобстрілу, куди виїхати, з приводу гуманітарної допомоги, гарячі лінії тощо,  а також різні офіційні повідомлення від ВЦА, ОДА та інших структур.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №3

 

Якщо до великої війни в групі було 500 людей, тепер їх вже 2400. Люди почали активно сама писати, обмінюватись ліками, предметами гігієни.

«Були навіть оголошення: продам козу чи розсаду. Ми такі оголошення не видаляли, дозволяли розміщати, бо розуміємо наскільки важливо людям зараз вижити, – розповідає Тетяна Красько. – Дозволяємо розміщати й оголошення де купити електроплити, де працюють аптеки де можна придбати пальне».

Одного разу зробили соціальний зріз і були здивовані – серед учасників групи було 4% росіян. Мабуть, родичі додавались, розмірковує Тетяна. Але всі питання, куди та що прилетіло, відразу припиняли. Люди вже звикли, ця тема жодним чином в групі не обговорюється, тільки корисна інформація, наголошує Красько.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №4

 

Облаштування укриттів та гуманітарка для місцевих

 

За підтримки коаліції «На лінії зіткнення» облаштовували найпростіші укриття в багатоповерхівках. Закуповували відра, інструменти, ковдри, робили стратегічний запас продуктів саме для сховищ, передавали їх на ОСББ, де в будинках були такі укриття. Це робили, перебуваючи в селищі, разом з небайдужими жителями Нью-Йорка.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №5

 

Після 20 березня почали виїжджати з Донеччини. Більша частина активу ГО «Студія громадських жіночих ініціатив» обрала для прихистку Полтавщину. Саме тут і почали відроджувати діяльність громадської організації. Зусилля спрямовували на жителів Нью Йорка, які залишаються в селищі а також на підтримку переселенців Донеччини, які виїхали, рятуючись від війни.

За підтримки чеської організації People in need доставили запас на 42 укриття: продукти, ковдри, термоси, запальнички, медицину та 300 індивідуальних наборів. Центр соціальної активності «Великий будинок поколінь», яка знаходилась на той час у Нью Йорку, розфасували все і роздали людям та на укриття. До сховищ, де було найбільше людей, передали три генератори.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №6

 

Привозили вантажі двічі: наприкінці квітня та на початку травня. Також великий запас ліків передали на місцеву амбулаторію, а медичний персонал роздавав людям медичну гуманітарну допомогу. Загалом передали 80 найменувань найнеобхідніших ліків.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №7

 

Для місць компактного проживання

 

Студія жіночих громадських ініціатив провела моніторинг та з’ясувала інформацію про два місця компактного поселення. Одне МКП – у Миргороді, друге –  у селі Хомутець гуртожиток ветеринарного коледжу. В селі у гуртожитку перебуває 70 людей, це переселенці з Донецької, Луганської та Харківської областей.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №8

 

Дізнались про потреби та знов завдяки PIN забрали та передали вантаж на 50 людей в Миргороді та 70 в Хомутці. Продуктові набори, засоби гігєни, ковдри, подушки, постільну білизну отримали переселенці в селі Хомутець, постільну білизну та рушники – в Миргороді.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №9

 

За права жінок

 

Повертається організація й до своєї адвокаційної  мирної діяльності щодо захисту інтересів і прав жінок.

 

Жіночі ініціативи: з прифронтового Нью-Йорка до мирної Полтавщини - Фото №10

 

У Львові Тетяна Красько разом з колежанками узяла участь у форумі феміністичної спроможності, який організував Український жіночий фонд. Розробляли дорожню карту впровадження феміністичних принципів у реформи, аби здобутки щодо захисту прав жінок не були втрачені.

 

Фото: ГО «Студія громадських жіночих ініціатив»

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика