Живописну Донеччину представили в Черкасах

141831
коментарі відсутні

виставка

 

«Рідні барви 4.5.0» виставку художника з Краматорська Артура Новікова, який нині служить в ЗСУ, відкрили в Черкасах. Загалом в обласному художньому музеї представили 62 картини.

У військових «4.5.0» означає «Все спокійно», а на полотнах Артура Новікова зображений здебільшого мирний Краматорськ. Черкаси стали 9 містом, де відбулася виставка.

Життя у творчості

 

Організаторка виставки Артура Новікова – його мати Наталія Корецька розповідає, що усе життя її сина було пов’язане з творчістю. У дитинстві Артур навчався у Краматорській школі мистецтв № 3. Згодом закінчив Донецьке художнє училище за фахом «художник-виконавець та викладач образотворчого мистецтва».

До повномасштабного вторгнення Артур Новіков навчав дітей на художньому відділенні Краматорської школи мистецтв № 3.

«Як 24 лютого всі ці вибухи прогриміли, то хлопці пішли до військкомату. А з 26 лютого Артур Станіславович у складі 81-ої десантно-штурмової бригади служить. До речі, до цього він в армії ніколи не служив, але це було його свідоме рішення, бо війна насправді триває не два роки, а десять», – розповіла Наталія.

Живописну Донеччину представили в Черкасах - Фото №1

Наталія Корецька – організаторка виставки і мати Артура Новікова

Учні Артура продовжують контактувати зі своїм викладачем: пишуть йому листи та малюють портрети. Підтримують творчість художника і його побратими. На день народження військові подарували Артуру фарби.

«Вони познаходили фарби, деяким з них було 40-50 років. Але вони живі, бо вони олійні і довго зберігаються. Дуже багато допомагають волонтери. А як можуть віддячити військові? Прапори з підписами, як завжди всі дарували. А 81-ша вирішила відрізнятися, бо Артур почав малювати козаків. І там велика серія прапорів, на яких намальовані різні козаки, вони в графіці. Ці прапори роз’їхалися по Україні та світу до всіх, хто допомагав», – розповідає Наталія Корецька.

«Рідні барви»

 

Сама Наталія переїхала до Черкас з прифронтового Краматорська торік у березні. Проєкт «Рідні барви 4.5.0» розпочала ще у 22-ому році з Чернівців. Тоді на виставці було представлено 34 картини. Виставка «Рідні барви 4.5.0» вже побувала у восьми великих містах України. Черкаси стали дев’ятими. Кількість полотен у різних містах змінювалась. Нині у Черкаському обласному художньому музеї можна побачити 62 картини.

Живописну Донеччину представили в Черкасах - Фото №2

«Вокзал Краматорська»

«У Черкасах додались дві нові роботи. Мені дуже хотілося показати етюд – вокзал Краматорська. Нині – це найбільш східна залізнична станція, бо далі потяг вже не йде. Всі наші військові, а також цивільні люді, які приїжджають на схід, то прибувають саме на цю станцію. Хоча вона й незавершена робота, але хотілося, аби її побачили», – зазначила Наталія Корецька.

Живописну Донеччину представили в Черкасах - Фото №3

«Свято-Успенський собор (вид з Академічної)»

Здебільшого на картинах Артура – краєвиди Донеччини. Тут і вулиці, і будівлі, і двори рідного Краматорська. Дві роботи надав музей з Авдіївки, якому вдалося евакуюватися, а також ще полотно – зі Старобільська. Крім цього, одна стіна присвячена роботам з фронту: портрети військових, світлини та розписаний прапор з козаком.

Живописну Донеччину представили в Черкасах - Фото №4

Світлана Савісько – заступниця директора Черкаського обласного художнього музею

 «До нас звернулася мама художника Артура Новікова, аби провести виставку. Не зважаючи на те, що у нас щільний графік, всі плани вже були складені, ми знайшли чудовий зал  і можливість. Ми такі заходи проводимо зараз під час війни постійно: благодійні виставки воїнів ЗСУ, які знаходяться на фронті або тих, кого нема з нами», – розповіла заступниця директора Черкаського обласного художнього музею Світлана Савісько.

Читайте також: На Черкащині завершився другий після початку повномасштабного вторгнення фестиваль документального кіно

Виставка Артура Новікова «Рідні барви 4.5.0» у Черкасах триватиме до 19 січня 2024 року.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика