Зміни у програмі «єОселя»: можна купити будинок, застрахувати та доплатити за необхідності
Кабінет міністрів вніс зміни до програми надання пільгових іпотечних кредитів «єОселя». Відтепер українці зможуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки.
Уряд дозволив купувати приватні будинки й таунхауси за пільговою іпотечною програмою «єОселя» після введення їх в експлуатацію, але не старіших за три роки. Винятком стали дачні та садові будинки, що збудовані на ділянках, відмінних від земель житлової та громадської забудови. Як повідомляє Міністерство фінансів України, для цього Кабмін вніс додаткові зміни у програму.
«Від початку дії програми кредити на придбання житла взяли вже майже 6000 українських родин. Щоб зробити умови надання пільгових іпотечних кредитів ще більш прийнятними для позичальників, Мінекономіки розробило відповідні зміни, розширивши можливості для кредитування об’єктів нерухомості», — заявила перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.
Що ще змінилось в «єОселі»
Зміни торкнулись також граничної норми кредиту для купівлі будинків. Тепер нормативна площа оселі, що надається одній людині, становитиме не більш як 62,5 м² загальної площі та додатково 21 м² — на кожного наступного члена сім’ї.
Крім того, в уряді зазначили, що привели до «реалій ринку» граничну вартість квадратного метра в тому чи іншому населеному пункті. Її зменшили для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова – тепер коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метра змінився з 2,5 до 2. Однак у населених пунктах з населенням менше ніж 100 тисяч людей коефіцієнт збільшили з 1 до 1,7. У Мінекономіки вважають, що це має підвищити соціальну спрямованість програми.
Для ветеранів, загиблих і тих, хто зазнав інвалідності внаслідок війни, а також членів їхніх сімей буде діяти дозвіл на придбання квартири в багатоквартирному будинку, зведеному більш як 10 років тому. Але тільки за умови, що він розташований у Києві або в обласному центрі. В інших населених пунктах для цих категорій обмеження за датою експлуатації будинку не діятимуть.
Військові ризики та можливість доплати
Новий документ також уточнює поняття «військові ризики». Тобто, «єОселя» передбачає можливості страхування житла за ціною придбання, водночас є обмеження можливості повторної участі громадян у програмі.
Постанова передбачає і можливість оплати отримувачем (власним коштом або за рахунок кредитних коштів) компенсації різниці, якщо загальна сума перевищує розмір грошової суми, зазначеної у житловому сертифікаті. Однак цей механізм застосовуватимуть у тому разі, коли житло купуватиметься за сертифікатом програми «єВідновлення».
Читайте також: Компенсацію за зруйноване житло відтепер можуть отримати і співвласники
Хто може скористатись програмою «єОселя»
Скористатися програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла чи хочуть покращити його умови:
- ставка іпотеки 3% річних діє для військовослужбовців, учителів, медиків та науковців;
- пільгова ставка 7% річних діє для інших категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, решти громадян України.
Банками-партнерами «єОселі» є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.
Дізнайтесь також, як оформлювати заявки через застосунок «Дія».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!