Акція “Дискримінація не має обличчя” – більш ніж звичайний захід

3264
коментарі відсутні

Акція “Дискримінація не має обличчя” – більш ніж звичайний захід

Громадські ініціативи щодо дотримання прав людини мають стати поштовхом до реформування у суспільстві та прийняття відповідних законів. В цьому цілком переконані представники організації “Точка доступу”, які організували у Краматорську виставку, що символізує дискримінацію різних груп людей.

Захід відбувся в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який цього року має назву “Рівні рівності”. На Донеччині фестиваль розпочався в офісі організації “Точка доступу” з показу фільму “Прозорий світ”. На перегляд стрічки запросили школярів, які співчували грузинському хлопчику з особливими потребами.

Перед показом організатори провели акцію “Дискримінація не має обличчя, або рівні рівності”, встановивши на території автовокзалу у Краматорську людські силуети, які відображають наслідки нетолерантного ставлення до конкретних груп населення.

“Ці фігури символізують людей, чиї права порушені, які на собі відчули якусь дискримінацію. У них немає обличчя, тому що з нерівністю може стикатися кожна людина залежно від тих обставин, в яких вона опиняється. Ми бачимо на силуетах дірки від болю – це сліди дискримінації, які зазвичай не помітні зовні, але вони є, і досить болючі. Слід пам’ятати, що від народження всі ми рівні, тому ми намагаємось досягти того, щоб у житті ці рівності зберігались”, – розповіла піар-менеджерка громадської організації “Точка доступу” Світлана Агаджанян.

Один силует зображує так званий “ейджизм” – дискримінацію за віком, яка заважає у працевлаштуванні. В Україні близько третини безробітних становлять люди від 40 до 59 років. Незважаючи на те, що вони мають найбільший життєвий та професійний досвід, вони часто опиняються “за бортом” ринку праці. Разом з тим, лише кожен десятий з тих, хто стикався з проявами вікової дискримінації, намагався відстоювати свої права.

Другий силует символізує дискримінацію за ознакою інвалідності. Події, що точаться на Сході України починаючи з 2014 року, призвели до збільшення травмованих та поранених людей як серед військових, так і серед мирного населення. Вони також відчувають нерівність у суспільстві, в тому числі – при пошуку роботи. Загалом в Україні більше двох мільйонів громадян з фізичними вадами мають перешкоди на шляху до працевлаштування, а отже і до забезпечення належного рівня життя.

Третя фігура зображує переселенця, тому що військовий конфлікт спровокував новий вид дискримінації по відношенню до цієї категорії людей. Головними проблемами є відсутність житла та роботи, припинення або відмова у нарахуванні соціальних виплат, незрозумілість процедур, перевірки, відсутність можливості голосувати на місцевих виборах та в одномандатних округах на парламентських виборах. Це, певною мірою, є дискримінацією за географічною ознакою.

“Ми обрали саме ці групи, оскільки вони максимально пов’язані з нашим сьогоднішнім життям. У разі, якщо дискримінація не припиняється, у душах цих людей залишаються рани, що довго не загоюються. Тому ми зробили такі символічні наліпки з назвою фестивалю. Їх будемо роздавати всім присутнім, щоб вони “лікували” людськи рани. Також ми сподіваємось, що перегляд документальних стрічок ще більше приверне увагу до такого ганебного явища, як дискримінація та порушення прав людей”, – зазначила Світлана Агаджанян.

Організатори акції впевнені, до потрібно більше проводити серед людей більше роз’яснювальної просвітницької роботи, бо лише так можна здолати дискримінацію.

“Наша діяльність має приносити користь людям. Також хотілось би, щоб подібні активності ставали підґрунтям для реформування у суспільстві. Громадськість часто продукує інноваційні підходи, які потім втілюються на законодавчому рівні. Наприклад, система ProZorro розпочиналась як громадський проект, а зараз використовується державними установами. Так і ця акція може стати поштовхом до відповідних змін. Партнерство громадянського суспільства і держави у впровадженні реформ допомагають досягти значних результатів”, – підкреслила Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО “Точка доступу”.

 

Акція

Акція

Акція

Акція

Акція


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика