Банки ЄС блокують перекази з чотирьох областей України

15177
коментарі відсутні

Банки ЄС блокують перекази з чотирьох областей України

Жителі чотирьох областей України масово стикаються з блокуванням операцій, які проводяться через іноземні банки. Про це йдеться у листі Національного банку України (НБУ) до банків та банківські асоціації.

У документі вказано, що йдеться про юридичних осіб, які зареєстровані на території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, навіть з підконтрольних українському уряду населених пунктів.

Іноземні банки переважно не деталізують підставу для блокування / відмови із посиланням на вимоги їхньої внутрішньої політики і процедур комплаєнс. Однак це може бути пов’язане з виконанням санкцій Європейського Союзу, який забороняє обробляти транзакції з окупованих територій.

В НБУ це пояснили тим, що в іноземних банків немає достовірного джерела даних про статус населених пукнтів на вказаних територіях. Через це українським банкам слід додатково комунікувати з ними щодо цього питання.

«На думку Національного банку, невиконання платежу може бути пов’язане із санкційними обмеженнями (зокрема секторальними санкціями Європейського Союзу щодо непідконтрольних Уряду України територій в Донецькій, Херсонській, Луганській та Запорізькій областях), а також вимогами міжнародних стандартів та національного законодавства інших країн з питань фінансового моніторингу, управління ризиками тощо. Вважаємо, що такий де-ріскінг з боку іноземних банків щодо українських суб’єктів господарювання є необґрунтованим», — йдеться в листі НБУ.

В Нацбанку нагадали, що комплаєнс-перевірку іноземні банки можуть зробити на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та частково на офіційному вебсайті Європейської комісії, де зазначено про підконтрольність уряду України Запоріжжя та Херсону. Це має усунути перешкоди під час проведення розрахунків за зовнішньоекономічними договорами.

Читайте також: У Приват24 з’явився «антишахрайський» сервіс: кому потрібен та як скористатись


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика