Використання коштів, наданих в рамках «єВідновлення» перевірятимуть

79477
коментарі відсутні

Використання коштів, наданих в рамках «єВідновлення» перевірятимуть

У травні в Україні запрацювала урядова програма «єВідновлення». В рамках програми власники житла, що було пошкоджене внаслідок бойових дій, можуть отримати грошову компенсацію на його ремонт.

Максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці у межах програми «єВідновлення» становить 200 тисяч гривень. Кошти можна отримати на спеціально відкриту карту в одному з п’яти банках-партнерах: Monobank, «ПриватБанку», Sense Bank, «А-Банк» та «ПУМБ». Більш детально про роботу програми «єВідновлення» АКМЦ можна дізнатися з попереднього матеріалу.

Водночас у багатьох українців виникає питання, чи будуть перевіряти цільове використання коштів, наданих для ремонту житла в рамках цієї програми.

Фахівці неурядової організації «Поверни своє» розповіли, що такі перевірки будуть здійснюватися щомісяця, але вони не по кожній заявці.

«Для встановлення факту цільового використання коштів на придбання будівельної продукції для проведення ремонту на пошкодженому внаслідок військової агресії росії об’єкті нерухомості компенсаційною комісією буде здійснюватися верифікація. Така процедура має проводитися щомісяця, але вибірково: щодо не менш як 5% всіх заяв, ремонтні роботи за якими завершені у певному місяці», – зазначили експерти.

Читайте також: єВідновлення: Українські банки пропонують кешбек за відкриття картки

Також вони пояснили, що ремонт вважатиметься завершеним з дати подання отримувачем компенсації відповідного повідомлення. Його треба направити протягом 15 робочих після завершення ремонтних робіт онлайн (через Дію) або офлайн  (через ЦНАП, орган соціального захисту населення чи нотаріуса). У разі неподання повідомлення господарем оселі верифікація може проводитися після завершення 12 місяців з дати зарахування компенсаційних коштів на спеціальний рахунок.

Відбір заяв, ремонтні роботи за якими завершені, для проведення верифікації буде здійснюватися автоматично за даними Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ).

Читайте також: В Україні вступив у дію оновлений реєстр пошкодженого чи зруйнованого майна через війну

«Процедура верифікації має проводитися з обов’язковим комісійним обстеженням об’єкта, на якому проводилися ремонтні роботи. В рамках цього аудиту буде перевірятися відповідність фактично проведених робіт та/або придбаних товарів будівельної продукції за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі. Результати такої перевірки будуть фіксуватися в акті верифікації та вноситися до РПЗМ», – зазначили фахівці.

Водночас, якщо факт проведення робіт чи придбання товарів будівельної продукції через незалежні від отримувача компенсації обставини встановити неможливо, в акті верифікації робитиметься відповідна позначка. Наприклад, у разі повторного руйнування через бойові дії, терористичні акти, диверсії, пожежі, повені тощо.

Важливо! Всі товари будівельної продукції, придбані за рахунок компенсації в рамках «єВідновлення», повинні бути використані виключно для проведення ремонтних робіт на пошкодженому об’єкті та не можуть бути продані, подаровані або іншим способом відчужені. Крім того, зняти готівку з такої картки неможливо і будь-які розрахунки за будівельні матеріали чи послуги з ремонту потрібно здійснювати виключно в безготівковій формі.

Читайте також: Виплати ВПО та компенсація за зруйноване житло – переселенцям у Полтаві надали вичерпні консультації


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика