«єВідновлення»: що потрібно знати про програму та як скористатися

33754
коментарі відсутні

«єВідновлення»: що потрібно знати про програму та як скористатися

В Україні запрацювала програма «єВідновлення». В рамках програми власники житла, що було пошкоджене внаслідок бойових дій, можуть отримати грошову компенсацію на його ремонт.

З 10 травня таку заяву можна подати в «Дії».

Кошти можна отримати на спеціально відкриту карту в одному з п’яти банках-партнерах: Monobank, «ПриватБанку», Sense Bank, «А-Банк» та «ПУМБ».

Як відкрити та використати банківську картку «єВідновлення?»

 

Відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» можна в одному з банків-учасників програми. При цьому українці можуть:

  • відвідати фізичне відділення банку-партнера та відкрити картку з допомогою працівників установи;
  • відкрити картку онлайн у мобільному застосунку банку-партнера;
  • обрати банк, в якому планується відкрити картку під час заповнення заяви на виплату в «Дії» й автоматично перейти на застосунок.

Читайте також: єВідновлення: Українські банки пропонують кешбек за відкриття картки

Умови використання картки: без готівки, переказів та поповнення

 

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України заявили, що зняти готівку з такої картки неможливо. Будь-які розрахунки за будівельні матеріали чи послуги з ремонту можна буде здійснювати виключно в безготівковій формі.

Не можна буде й здійснювати перекази з картки на інші рахунки, а також самостійно поповнювати баланс.

Читайте також: Власників зруйнованого та пошкодженого житла звільнили від податку на нерухомість

Розмір та умови отримання компенсації на ремонт житла в межах програми «єВідновлення»

 

13 травня 2023 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури заявило про обмеження урядом розміру компенсації на ремонт житла, що постраждало під час війни.

Максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці у межах програми «єВідновлення» становить 200 тисяч гривень.

Уточнено й порядок розрахунку розміру допомоги спеціальною комісією, створеною при органі місцевого самоврядування. Тобто, комісія має спочатку визначити обсяг пошкоджень житла за даними акта комісійного обстеження. Вже після цього заповнюється чек-лист з визначення розміру допомоги для відновлення пошкодженого житла.

У кінцевому результаті комісія фотографує пошкодження, які свідчать про характер та обсяг руйнувань. Фотографії завантажуються в Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна, і тільки після цього ухвалюється рішення про отримання відповідної допомоги громадянам.

Скільки заявок можна подати?

 

Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» заявила, що в межах проєкту єВідновлення заявки на ремонт можна подавати необмежену кількість разів у разі потреби.

«На жаль, іноді цих пошкоджень зазнають одні і ті самі приміщення. Все відбуватиметься по тій самій процедурі. Немає ніяких обмежень – подавати заявки у реєстр можна стільки разів, скільки буде потрібно», – сказала вона.

Що стосується людей, які зробили ремонт пошкодженого житла власними силами, то вони мають зберігати всю інформацію про пошкодження і чекати, коли в Україні запрацює відповідна програма з компенсації зазначених витрат.

Читайте також: Як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло

Також чиновниця нагадала, що 22 травня в дію вступить Закон про запровадження компенсації за пошкоджене або знищене житло. У ньому передбачені значно більші суми компенсації для українців, які втратили своє житло.

«Ним передбачений трохи складніший механізм, потрібно буде підтверджувати пошкодження спеціальними комісіями, право власності, нам доведеться синхронізувати це все з різними реєстрами, тому потрібно трошки більше часу, аби ця процедура була запущена масово», – повідомила заступник міністра.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика