Безробітних залучатимуть на роботи з відновлення зруйнованої інфраструктури

4231
коментарі відсутні

Безробітних залучатимуть на роботи з відновлення зруйнованої інфраструктури

Через повномасштабне вторгнення росії Україна втратила близько п’ять мільйонів робочих місць.


Багато людей, що залишилися без роботи, виїхали за межі країни, проте багато залишилося, поповнивши армію безробітних. За офіційними даними Служби зайнятості, наразі на обліку перебувають понад 300 тисяч осіб.

Цім людям складно підібрати вакансії за їхнім фахом, водночас є нагальна потреба у робочих руках для виконання відновлювальних робіт. Адже ворог, що суне країною руйнує все на своєму шляху. Тому на ремонти більш активно залучатимуть безробітних.

27 червня 2022 року набула чинності Постанова Кабміну № 716, яка регулює організацію суспільно корисних робіт в Україні в умовах воєнного стану. Згідно з документом, безробітних направлятимуть на відбудову країни, сплачуючи за це гарантований заробіток.

Державна служба зайнятості зауважує, що спочатку пропонуватиме вакансії, які відповідають умінням, навичкам та кваліфікації безробітних. А вже тоді, коли таких пропозицій немає в базі даних, будуть запропоновані громадські роботи.

Зараз надважливими завданнями для тих, хто в тилу, є розбір завалів, відновлення інфраструктури, ремонт житла, будівництво захисних споруд та багато іншого. Водночас до громадських робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров’я. Які саме найбільш потрібні роботи у кожній області, визначатимуть місцева влада та військово-цивільні адміністрації, але всі вони будуть спрямовуватися на відбудову інфраструктури та економіки країни.

У Постанові Кабміну прописаний орієнтовний перелік суспільно корисних робіт, до яких залучатимуть безробітних в умовах воєнного стану:

  • ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності;
  • розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;
  • будівництво захисних споруд цивільного захисту, швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту та створення найпростіших укриттів, протизсувних, протиповеневих, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення;
  • ремонт і будівництво житлових приміщень;
  • роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття;
  • вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються на залізницях, у портах тощо;
  • сільськогосподарські роботи (весняно-польові роботи, збирання врожаю, сінокосіння);
  • надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру;
  • організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
  • роботи із забезпечення сталого функціонування об’єктів підвищеної безпеки на випадок надзвичайних ситуацій;
  • роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку;
  • упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок, укріплення дамб, мостових споруд;
  • заготівля дров для опалювального сезону;
  • ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів.

З тими, хто направляється Службою зайнятості на виконання суспільно корисних робіт, підписується строковий трудовий договір. На вимогу тимчасово працевлаштованої особи роботодавцем може бути внесений відповідний запис у трудову книжку.

Громадські роботи оплачуються в розмірі мінімальної заробітної плати (зараз 6500 грн на місяць) і вище. Тобто це вигідніше, ніж просто отримувати виплату по безробіттю, яка на сьогодні в середньому становить 4635 грн.

Офіційно зареєстровані безробітні можуть двічі відмовитися від участі в громадських роботах. Якщо відмов буде більше, то це буде розцінюватись як небажання сприяти власному працевлаштуванню. У такому разі виплата допомоги по безробіттю припинятиметься.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика