Децентралізація на Донеччині дещо загальмувалася, але має прискоритись

3865
коментарі відсутні

Децентралізація на Донеччині дещо загальмувалася, але має прискоритись

Реформа місцевого самоврядування – одна з найуспішніших в України – наближається до поставленої мети. Як проходить децентралізація в Донецькій області, що заважає створенню об’єднаних територіальних громад та які дії центральної влади посприяють завершенню реформування, розповіли радники Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

Наразі на території Донецької області повністю сформовані та повноцінно функціонують 10 об’єднаних територіальних громад, перші вибори в яких уже відбулись. Ще 7 ОТГ утворені поки лише юридично, на папері. Місцеві вибори в них не оголошують з різних причин, серед яких основні – це безпекове питання та необхідність зміни адміністративно-територіального устрою.

“У 2018 році перші вибори пройшли лише у одній громаді – Олександрівській. Громада повноцінно працює з квітня та отримує всі переваги децентралізації. Також навесні цього року були створені Добропільська міська та Криворізька сільська громади, які були готові піти на вибори у грудні, але ж цього не відбудеться. Таким чином, ми збільшили кількість громад, які чекають виборів. Натомість, законодавчі зміни, що відбулися нещодавно, повинні прискорити процес децентралізації, у тому числі й на Донеччині”, – зазначив Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС).

За його словами, важливим законодавчим підґрунтям є спрощення процедури приєднання населених пунктів до міст обласного значення. Це буде значним поштовхом до створення нових міських громад у Дружківці, Вугледарі, Бахмуті тощо. Ще один закон – про передачу сільгоспземель за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад – дозволив залучити додатковий фінансовий ресурс. Вже сім громад Донецької області отримали у власність 305 кв. км земель.

Як повідомив Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів ЦРМС, ОТГ в Донецькій області мають різний економічний рівень, хоча всі без виключення демонструють приріст власних доходів. Тому є потенціал для набуття фінансової спроможності. Запорукою зростання економіки в об’єднаних громадах є декілька чинників: власні ініціативи у вигляді стратегій розвитку, залучення коштів від міжнародних донорів, суттєва державна фінансова допомога, а також експертна підтримка усіх сфер життєдіяльності ОТГ з боку радників Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування.

Про незворотність процесу децентралізації розповів Олександр Агулов, завідувач сектора інфраструктурного розвитку ОТГ Донецької ОДА. На минулому тижні Президент України підписав указ “Про додаткові заходи щодо забезпечення реформ із децентралізації влади”, яким визначено, що до місцевих виборів 2020 року вся територія країни має бути покрита об’єднаними територіальними громадами.

“Якщо раніше про 2020 рік як рік закінчення добровільного об’єднання громад лише говорили на заходах різних форматів, то тепер дата прописана в документі. На виконання цього указу обладміністрація розробила дорожню карту щодо завершення формування та утворення спроможних територіальних громад по всій території Донецької області, в тому числі – на непідконтрольній частині. Також принциповим є доручення посилити спроможність територіальних громад, сприяти розвитку сільських територій, зокрема в області освіти та медицини”, – сказав Олександр Агулов.

Згідно затвердженому у листопаді 2018 року Перспективному плану, на підконтрольній  українській владі частині Донецької області має бути 45 об’єднаних територіальних громад.Децентралізація на Донеччині дещо загальмувалася, але має прискоритись - Фото №1

Децентралізація на Донеччині дещо загальмувалася, але має прискоритись - Фото №2

Децентралізація на Донеччині дещо загальмувалася, але має прискоритись - Фото №3

Децентралізація на Донеччині дещо загальмувалася, але має прискоритись - Фото №4


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика