Для дітей та дорослих: відкрився Український освітній хаб в Польщі

4315
коментарі відсутні

Для дітей та дорослих: відкрився Український освітній хаб в Польщі

25 липня відкрився Український освітній хаб в Польщі.

Це вже другий проєкт після Швейцарії, який запустили місяць тому, і точно не останній. У серпні планується відчинити двері освітнього хабу у Німеччині.

У планах Міністерства науки і освіти України створення цілої мережі таких хабів за межами держави.

«Місія мережі Українських освітніх хабів, що ми відкриваємо за межами нашої країни, – надати можливість українським дітям, які наразі перебувають в інших країнах, продовжити навчатись за українською державною програмою з нового навчального року. Мамам – опанувати актуальні IT-професії та найзатребуваніші навички на ринку праці, а також сприяти у працевлаштуванні задля можливості фінансово забезпечувати себе та своїх дітей. Саме тому, цей проєкт був визначений пріоритетним у сфері освіти під час війни», – написав міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у Телеграм-каналі.

 

Як проходила церемонія відкриття

 

На заході були присутні представники Міністерства освіти і науки Польщі, мерії Варшави, Посольства України в Польщі та партнери Українського освітнього хабу.

За словами заступниці директора департаменту Міністерства освіти і науки Польщі Магд Вітан, Український освітній хаб в Польщі – це дуже важлива ініціатива. Проєкт має стати дуже корисним для українських дітей, які евакуювалися до Польщі внаслідок повномасштабної війни росії проти України.

Головна координаторка з питань підприємництва та соціального діалогу мерії Варшави Кароліна Здродовська підкреслила важливість хабу й для дорослих. Переселенці зможуть опанувати нові професії та влаштуватися на роботу.

«Багатьом українцям потрібна нова робота в Польщі загалом та у Варшаві зокрема. Ми домовились, що на базі Українського освітнього хабу українці зможуть отримувати необхідні навички для працевлаштування, вчитися актуальним професіям та проходити  курси щодо підприємництва», – сказала вона.

На  офіційному відкритті в онлайн-режимі був присутній Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

 

Для дітей та дорослих: відкрився Український освітній хаб в Польщі - Фото №1

 

Які можливості надає Український освітній хаб в Польщі

 

Відвідування Українського освітнього хабу у Варшаві дозволить українським дітям та дорослим знайти багато корисного та цікавого для себе. Зокрема йдеться про такі безкоштовні заходи, як:

  • навчання в українській школі;
  • здобуття IT-професій та навичок soft skills;
  • вивчення мов (українська, польська, англійська);
  • визначення професії, відповідно до власних здібностей за допомогою штучного інтелекту;
  • особливості проживання в Польщі;
  • сприяння у працевлаштуванні, екскурсії та багато іншого.

 

Знайти Український освітній хаб в Польщі можна за посиланням.

Читайте також: Біженка зі сходу України проводить у Польщі заняття для дітей-аутистів

 

Освітні хаби з’являться і в інших країнах

 

За словами радника директора Інституту модернізації змісту освіти Станіслава Куценко, Українські освітні хаби реалізують концепцію навчання впродовж життя (Life Long Learning), якою опікується Міністерство освіти і науки України.

«У сучасному світі знання застарівають дуже швидко і саме для того, щоб бути конкурентоспроможним, необхідно постійно вдосконалювати свої навички, – сказав Куценко.

Географія Українських освітніх хабів буде постійно розширюватись, запевняють організатори.

«На базі Українського освітнього хабу в Польщі ми будемо проводити навчання і для інших країн, у яких наразі перебувають українці: Румунія, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Чехія, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія, Туреччина, США, Канада та Велика Британія», – додав міністр Освіти і науки Сергій Шкарлет.

Ініціаторами мережі Українських освітніх хабів є Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти та Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Central European Initiative.

 

Читайте також: Українці в Польщі можуть отримати цифрову посвідку Diia. pl на проїзд та проживання в ЄС

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика