Допомога пенсіонерам, яким не вистачає стажу

5493
коментарі відсутні

Допомога пенсіонерам, яким не вистачає стажу

Соціальна допомога пенсіонерам, яким не вистачає стажу, надається через підвищення вимог до кількості страхового стажу. Дуже багато людей при досягненні пенсійного віку просто позбулася можливості вийти на відпочинок. Тож уряд рішення про надання тимчасової соц. допомоги (в період з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року) пенсіонерам, яким не вистачає стажу.

Соціальна допомога замість пенсії

Процедура призначення грошової допомоги регламентована Постановою КМУ № 1098 від 27.12.2017 «Про Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримало права на пенсійну виплату».

Допомога замість пенсії може бути призначена українцям, які на момент оформлення соціальних виплат мають не менше 15 років страхового стажу. Отримувати гроші такі особи будуть до досягнення ними віку, з якого вони набувають право на пенсійну виплату.

Як пенсіонер може отримати соцдопомогу?

Особа, яка не має необхідного пенсійного стажу, має звернутися в органи соціального захисту за місцем прописки або за адресою фактичного проживання для отримання тимчасової фінансової допомоги.

При собі потрібно мати документи:

  • які засвідчують особу пенсіонера і його місце проживання та ІПН;
  • довідку про наявний страховий стаж (можна отримати протягом 5 робочих днів у Пенсійному фонді);
  • декларацію про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні 6 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

У разі, якщо пенсіонеру призначається соціальна пенсія (тимчасова грошова допомога) за місцем фактичного проживання, а не прописки, то потрібно додати довідку про неотримання такої допомоги в УПтаСЗН за зареєстрованим місцем проживання.

Тимчасова допомога пенсіонерам, яким не вистачає стажу: терміни

Тимчасова фінансова допомога призначається з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, який встановлений ч. 1 ст. 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Це можливо, якщо звернення сталося не пізніше 90 днів після досягнення такого віку.

У разі недотримання термінів, грошова допомога пенсіонерам призначається з дня звернення за нею – з дати подання всіх необхідних документів та довідок.

Рішення про призначення (відмову) допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу, соціальної пенсії або про відмову в її наданні приймається протягом 10 днів з дня подачі заяви. У 5-денний термін письменно сповіщають про відмову.

Скасування виплати тимчасової допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу

Виплата соціальної допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу, може бути скасована з якщо має місце одна з наступних ситуацій:

  • були надані недостовірні дані про доходи та майновий стан або приховані відомості. Виплати скасовуються з місяця, наступного за тим, в якому виявлені зазначені факти;
  • працевлаштування або зайняття підприємницькою діяльністю. Виплати скасовуються з місяця оформлення на роботу або реєстрації підприємцем
  • виїзд за кордон на постійне місце проживання. Виплати скасовуються з першого числа місяця, наступного за місяцем виїзду;
  • смерть одержувача допомоги. Виплати скасовуються з місяця, наступного за тим, в якому людина померла;
  • оформлення пенсії. Виплати скасовуються з дати призначення пенсії.

Також виплата допомоги пенсіонерам, яким не вистачає стажу, буде припинена у разі, якщо протягом півроку не забирати нараховані кошти.

Що потрібно зробити, щоб відновити виплату грошей?

Особі, яка втратила можливість отримувати тимчасову допомогу, потрібно звернутися в управління соцзахисту з письмовою заявою. У заяві необхідно зазначити причини неотримання грошей.

Відновлення виплат провадиться з дня їх припинення, якщо за відповідний період особа мала право на їх отримання, і при відсутності обставин для їх припинення.

(За матеріалами Юридичний портал України)


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика