Другий тур виборів Президента України: як змінити місце голосування
Відповідно до Закону України “Про вибори Президента України” на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів, у тому числі з поміткою “Уточнений”, та протоколу Центральної виборчої комісії про підсумки голосування в межах закордонного виборчого округу Центральна виборча комісія склала та оголосила протокол про результати голосування у день чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Йдеться на офіційному сайті ЦВК.
У протоколі було зазначено, що до виборчого бюлетеня з чергових виборів Президента України у день виборів було включено більше двох кандидатів на пост Президента України і за результатами голосування жоден кандидат на пост Президента України не одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, а отже, жоден кандидат на пост Президента України не обраний Президентом України, що є підставою для прийняття Центральною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування.
Окрім того, на підставі протоколу Центральної виборчої комісії від 7 квітня 2019 року про результати голосування у день чергових виборів Президента України Комісія постановила провести повторне голосування, призначивши його на неділю, 21 квітня 2019 року.
Отож, процедура тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси вже розпочалася. Важливо пам’ятати: вона завершується 15 квітня! Тобто, між днем оголошення ЦВК про результати першого туру і закінченням процедури зміни місця голосування перед другим не так вже й багато часу.
Що потрібно знати тим виборцям, які живуть не за місцем реєстрації?
- До 15 квітня 2019 року включно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ), де виборець зареєстрований або де перебуватиме в день голосування.
Відділи ДРВ розташовані у виконкомах міст обласного значення або при райдержадміністраціях. До виборів відділи ведення працюватимуть й по вихідних. Усі їхні адреси – за посиланням. - Якщо виборець – внутрішньо переміщена особа, то з собою необхідно буде мати лише паспорт. Інші виборці мають надати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.
Це можуть бути: довідка з роботи або навчання, квитки на літак або потяг, договір оренди житла тощо. - Необхідно написати заяву встановленого зразка про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.
Бланк заяви можна завантажити на сайті ДРВ, для заповнення вдома або отримати роздрукований у відділі Держреєстру виборців. У заяві необхідно вказати адресу фактичного місця проживання або номер дільниці, на якій планується голосування. - В заяві необхідно указати причину зміни місця голосування. Для ВПО це може бути, наприклад, «зміна місця голосування через те, що виборча адреса перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території». Інші громадяни мають написати причину зміни місця голосування, яка підтверджена документами.
Адреси дільниць можна знайти за посиланням. - Орган ведення ДРВ видає посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де вказана дата виборів та номер виборчої дільниці для голосування.
Після цього головне не забути 21 квітня з 8:00 до 20:00 прийти на дільницю.
Результати другого туру оголошуються не пізніше 1 травня. ЦВК публікує в “Голосі України” та “Урядовому кур’єрі” повідомлення про результат, що вважається офіційним повідомленням про те, хто став Президентом України. Відбутися це повинно не пізніше 4 травня.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!