ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території

145626
коментарі відсутні

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території

Після 24 лютого 2022 року багато громадських організацій опинились у зоні бойових дій. Не стала виключенням і ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб», яка лише частково релокувала свою діяльність.

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну частина команди виїхала до Хмельницького через загрозу обстрілів. Однак у Краматорську, де організація розпочинала свою роботу та започаткувала проєкт «ТатоХаб», діяльність продовжується і сьогодні. Більш того – вона масштабується і тепер охоплює найвіддаленіші населені пункти Краматорського району.

 

З чого все починалось

 

ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб» була створена у 2018 році у м. Краматорськ, Донецької області, як добровільне об‘єднання рибалок аматорів і спортсменів, які готові не тільки рибалити, а й розв’язувати питання свого міста, громади, країни. За кілька років ініціативна група перетворила невеличкий клуб за інтересами на велику громадську організацію національного рівня.

У 2020 році організація запустила проєкт «TATOhub».  Спочатку головною метою було активне залучення татів до процесу виховання дітей та підвищення комунікаційних навичок татусів, які можуть бути емоційно не пов’язаними зі своїми дітьми або дружиною. Проєкт був настільки успішним, що згодом такі простори відкрились не лише у Краматорську, а й в інших містах країни.

До початку повномасштабного вторгнення для діток та їхніх батьків тут регулярно проводили тренінги з виховання, різноманітні майстер-класи та заняття, організовували риболовні змагання, сплави й походи.

Повномасштабне вторгнення: евакуація людей, гуманітарна допомога та підтримка дітей

 

Після 24 лютого 2022 року частина ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб» релокувалась. Але Краматорський осередок не тільки залишився, а й навпаки, масштабувався і став одним із головних координаційних центрів з питань гуманітарної допомоги та евакуації населення Донеччини.

«У нас частина людей з офісу виїхала, а частина – залишилась у Краматорську. Вже в перший тиждень після початку повномасштабного військового конфлікту була створена Асоціація, а потім – благодійний фонд «Все буде добре – Україна». Асоціація об’єднала багато різних організацій, що залишись по всьому регіону, та координувала роботу. На самому початку всі сили були направлені на евакуацію мирного населення. Наші волонтери постійно працювали у цьому напрямку, у тому числі й на залізничному вокзалі. На жаль, один з наших волонтерів – Роман, загинув під час обстрілу вокзалу 8 квітня 2022 року. Були поранені… Однак всі розуміли, що залишати справу не можна», – розповів координатор проєкту Олександр Іванов.

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №1 ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №2

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №3

ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб» стала першою організацією, яка почала завозити на Донеччину гуманітарну допомогу купейними вагонами з західної частини України. Згодом почали працювати з організацію World Central Kitchen, яка і зараз надає гуманітарну допомогу жителям прифронтових регіонів, переселенцям. Потім долучились інші благодійники…

А видають цю допомогу місцевим жителям та переселенцям у Краматорському офісі організації – у просторі «Тато Хаб».

«Цей осередок не припиняв свою роботу від перших днів конфлікту. Тут і дистрибуція продуктів, і гігієна, і багато різних речей. У нас зараз налагоджені контакти з міжнародними волонтерами, які постійно привозять допомогу. Хоча зараз це набагато складніше через внесені зміни у законодавство, які дуже вдарили по всім. Якщо раніше до нас постійно приїжджали великі вантажівки, то одразу після внесення цих змін їх почали гальмувати на кордоні. Однак благодійники не склали руки й знайшли хоч якийсь вихід – вони приїжджають в Україну і вже тут купують необхідні продукти чи гігієну», – пояснив Олександр.

Сьогодні у Краматорську продовжуються заходи, направлені не тільки на гуманітарну підтримку населення, а й спрямовані на те, щоб допомогти дітям та їхнім батькам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров’я, безпеку і розвиток здорових сімейних відносин під час військового конфлікту.

«Намагаємось приділити максимум уваги дітям. Це дуже потрібно зараз, адже вони не мають можливості навчатися та повноцінно спілкуватися з однолітками, комунікувати. Були навіть такі випадки, коли дитина приходить, бачить багато дітей і просто розгублюється. Дехто просто не бачив такої кількості одночасно, бо спочатку пандемія, потім – війна. Тобто, понад 3 роки вони просто не стикалися з групами дітей. А тут потроху починають розкриватися та нарешті відчувати справжнє дитинство», – розказав Олександр.

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №4

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №5 ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №6

Офіс у Святогірську та мобільні бригади

 

Внаслідок військових дій суттєво збільшилась кількість людей, які потребують не тільки гуманітарної, а й соціальної, юридичної та психологічної підтримки. Особливо у прифронтових районах Донеччини. І не тільки. Зокрема у Святогірській та Лиманській громадах люди не можуть звернутись до фахівців, щоб розв’язати якісь складні питання або отримати будь-яку іншу підтримку.

Щоб допомогти жителям деокупованих та наближених до фронту населених пунктів було створено проєкт «Міжсекторальна підтримка людей, які постраждали внаслідок бойових дій у південних та східних областях України». Його реалізує БО «Благодійний фонд «Посмішка ЮА» у партнерстві з партнерськими організаціями БО «Благодійний фонд «Громадська ініціатива – ХТО, ЯК НЕ МИ!», ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб», ГО «ЙЕС», ГО «Платформа Єднання», ГО «За Розвиток» за підтримки Гуманітарного фонду для України.

У Донецькій області, зокрема в деокупованих регіонах Святогірської громади й частково Лиманської, діяльність здійснює ГО «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб».

«Щоб надати підтримку таким людям було прийнято рішення відкривати соціальні центри у більш-менш великих містах Донеччини. Зараз це Покровськ, Краматорськ і Святогірськ. Центри вже працюють і до кожного з них прикріплена мобільна бригада, яка виїжджає у міста та селища, що знаходяться поряд. Таким чином фахівці вже на місці надають ту чи іншу допомогу людям, які не можуть дістатися центру», –  розповів координатор проєкту Олександр Іванов.

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №7

Видача гігієнічних наборів у с. Щурове 18 січня 2024 р

За словами локального координатора Олега Сопова, у складі мобільної бригади завжди є юрист, соціальний працівник та психолог. А виїзди здійснюються в села, що найбільше постраждали від війни.

«Жителі отримуватимуть гуманітарну допомогу у вигляді гігієнічних наборів, а найголовніше – послуги, яких потребують. Тут переважно живуть люди похилого віку, які не можуть отримати цю підтримку. Більшість з них або не мають інтернету, не вміють ним користуватись або не знають, як оформити та подати документи (у тому числі на компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло). До того ж, всі знаходяться або у стресовому, або в дуже пригніченому психологічному стані, а це впливає не тільки на фізичне здоров’я, а й на якість життя в цілому», – сказав Олег Сопов.

Звернутися по допомогу можна і безпосередньо у соціальний центр, який знаходиться у Святогірську. І зробити це можуть не тільки дорослі, а й діти. Для малечі тут створено теплий та дуже комфортний простір, де можна чудово провести час, поспілкуватися з однолітками, навчитися комунікації та отримати нові навички.

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №8 ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №9

ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №10 ГО «Клуб рибалок України» продовжує підтримку жителів Краматорська, а тепер ще й охоплює послугами деокуповані території - Фото №11

Дивіться також: Краматорський тренер з футболу в евакуації виховує селищну команду на Кіровоградщині


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика