Господині з Олександрівки, що на Донеччині, опікуються військовими та дбають про місцевих діточок

4799
коментарі відсутні

Господині з Олександрівки, що на Донеччині, опікуються військовими та дбають про місцевих діточок

Від невеличкого об’єднання однодумців до потужного осередка, що постійно підтримує наших захисників на фронті, – такий шлях за пів року повномасштабної війни пройшов Волонтерський центр Олександрівської громади.

Невтомні господині ні на день не припиняють свою роботу. Печуть, варять, консервують, збирають по селах та відправляють на передову продукти харчування та побутові речі, плетуть маскувальні сітки та роблять «кікімори».

Крім того, намагаються залучити інші благодійні організації, щоб задовільнити потреби місцевих жителів та переселенців, яких прихистила Олександрівська громада. Так вдається отримати деякі ліки та товари для маленьких діточок.

Попри значні труднощі з пошуком благодійників, котрі зголошуються працювати з локальним волонтерським центром, олександрівці не здаються – як бджілки виконують свою роботу. По всій країні знаходять таких, як вони самі, небайдужих людей, щоб допомагати військовим, жителям своєї громади та переселенцям.

 

Подарунки військовим від дорослих та дітей

 

Час від часу Волонтерський центр Олександрівської громади оголошує збір речей для військових. Перелічують все, що потрібно захисникам. А саме –питна вода, сало, овочі, продукти швидкого приготування, консерви, чай, кава, цукор. Також зазвичай є потреба у шкарпетках, засобах гігієни та дощовиках.

На оголошення відгукується багато людей – везуть та несуть до центру все, чим можуть допомогти. Ще від себе додають різноманітні смаколики. Жоден вантаж на передову не відправліється без смачної випічки, зробленої власноруч. А якщо знають, що в когось з бійців день народження, то обов’язково спечуть святковий торт.

 

Господині з Олександрівки, що на Донеччині, опікуються військовими та дбають про місцевих діточок - Фото №1

 

Кожну передачу супроводжує дитячій малюночок, зроблений маленькими жителями громади. Іноді самі господині додають до своїх виробів письмові побажання «Повертайся живим». Вони вірять та сподіваються, що кожен захисник та кожна захисниця повернуться додому. І немає сумніву – з Перемогою!

«Мрії про перемогу не стануть реальністю без щоденної роботи та повної мобілізації наших зусиль! Війна триває, на фронті гаряче та важко, і ми можемо хоча б чимось допомогти нашим захисникам тримати оборону», – наголошує одна з засновниць центру Віра Меркулова.

Багато чого закуповується на кошти, які приносять та пересилають небайдужі люди. Про витрачання кожної гривні волонтери звітують чеками з магазинів. Донати збирають на картку 5168 7427 3194 6160 (Будяк Ю.Є.)

Останнім часом олександрівські волонтерки опанували нову для себе справу – плетіння маскувальних сіток. До справи долучили й діточок, які нарівні з дорослими роблять свій внесок у захист захисників.

 

Господині з Олександрівки, що на Донеччині, опікуються військовими та дбають про місцевих діточок - Фото №2

 

Окрім сіток, виробляють маскувальні костюми «кікімори» для спецпризначенців Збройних Сил України. Волонтерки впевнені, що такі речі, окрім маскувального ефекту, нададуть бійцям невидимий для ока, але такий відчутний захист люблячих сердець.

 

Господині з Олександрівки, що на Донеччині, опікуються військовими та дбають про місцевих діточок - Фото №3

 

Підтримка сімей з дітьми

 

Попри наближення бойових дій, в Олександрівській громаді залишається багато сімей з маленькими дітьми. Водночас в регіоні дедалі складніше придбати дитяче харчування та підгузки. А батькам, які втратили роботу через війну, складніше вдвічі.

Тому підтримка родин з дітьми – ще один, не менш важливий напрямок роботи Волонтерського центру. Зокрема, дітей до трьох років забезпечують сухими молочними сумішами та памперсами.

 

Господині з Олександрівки, що на Донеччині, опікуються військовими та дбають про місцевих діточок - Фото №4

Світлана Денисенко

Фото: Волонтерський центр Олександрівської громади 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика