Життя Донеччини

Іллінівська громада робить доступнішими для своїх мешканців медичні послуги

15720
коментарі відсутні

Дві новозбудовані амбулаторії вже рік функціонують в Іллінівській громаді. Одна з них розташована в Іллінівці, інша – в Клебан-Бику. Будували їх за кошти державного бюджету. Загалом в громаді п’ять амбулаторій на менше ніж 10 тисяч людей. Аби кожен мешканець мав доступ до медичних послуг, в громаді утримують пункти здоров’я.

Олександр Смоляк працює лікарем 36 років. Він згадує, як у 1998 році в Іллінівці будували амбулаторію. Нині там розташовується центр надання адміністративних послуг.

Рік тому Олександр почав приймати пацієнтів у новій амбулаторії, яку збудували за кошти державного бюджету. У медзакладі зробили не лише сучасний ремонт, а й закупили нові меблі та обладнання, зокрема, пульсоксиметр, електрокардіограф, отоскоп тощо. Та найголовніше, за словами сімейного лікаря, комфортні умови як для медичного персоналу, так і для пацієнтів.

«Тепло дуже. Це дуже важливо тому, що в старій амбулаторії було весь час холодно. Температура взимку 11-12 градусів. Тобто неможливо покласти хворого без ковдри й почати капати. Це була така проблема», – каже Олександр Смоляк.

Нині у громаді діє 5 амбулаторій на 25 сіл, розповідає секретар Іллінівської сільської ради Валентина Троян. Рік тому тут утворили Центр первинної медико-санітарної допомоги, а також уклали  договір з НСЗУ. Окрім цього, аби майже 10 тисяч населення громади отримувало рівний доступ до медичних послуг, створили пункти здоров’я. Розташували їх у приміщеннях колишніх ФАПів. Нині таких у громаді 10. Утримують пункти здоров’я з бюджету громади.

«Ми медицину взяли рівно рік тому, коли райони були розформовані. І за цей рік відремонтували практично, крім двох закладів, майже всі ФАПи. У скільки коштів за один рік обходяться пункти здоров’я Іллінівській громаді? Скажімо так… Якщо з НСЗУ у нас фінансування десь близько 6,5 млн, то 4,5 млн додатково в цьому році виділила Іллінівська сільська рада», – говорить Валентина Троян, секретар Іллінівської сільської ради.

Іллінівський сільський голова Олександр Маринич каже, що цьогоріч ремонтуються відразу 4 ФАПи.

«У цьому році ми ремонтуємо 4 ФАПи: три за власні кошти, один – ми виграли міжнародний проєкт GIZ. У сумі в цьому році ми вкладаємо десь 2 млн грн в ремонт ФАПів. Мільйон – це громада і мільйон сто – це проєкт GIZ, – розповідає Олександр Маринич.

Володимир Шалімов – один із лікарів у громаді, який веде прийом у пунктах здоров’я. Він завідувач амбулаторії у Клебан-Бику. На день йому доводиться приймати пацієнтів у трьох населених пунктах. Працювати у новій амбулаторії Володимир почав рік тому. До цього прийом вів у старій будівлі. У новому медзакладі за проєктом передбачено й житло для лікаря. Нині ж воно пусте. Сам Володимир живе у Костянтинівці й каже, йому так зручніше. Лікар сподівається, що будівлі колишньої амбулаторії у Клебан-Бику в громаді знайдуть використання.

«Стара будівля знаходиться на консервації. Хотілося, щоб там було якесь соціальне помешкання для мешканців громади й громад, які є сусіди з нами. Будівля добра. Там всі комунікації цілі», – говорить Володимир Шалімов.

Нині мешканці Іллінівської громади отримують послуги первинної ланки медицини. За спеціалізованою допомогою їм доводиться їхати у сусідні міста.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також