КНДІСЕ: Збитки для екології України внаслідок війни вже становлять понад 2 трильйони гривень

15269
коментарі відсутні

КНДІСЕ: Збитки для екології України внаслідок війни вже становлять понад 2 трильйони гривень

Збитки для екології України внаслідок війни становлять понад 2 трильйони гривень. Такі дані озвучені тільки за попередніми підрахунками. Встановлення збитків від воєнної агресії рф для різних екосистемних компонентів України ще тривають. І наразі невідомо, якою буде остаточна сума збитків у грошовому еквіваленті, але вона однозначно збільшиться після деокупації українських територій.

Про це розповів директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін у коментарі УНН.

Він зазначив, що Україна зіткнеться з широкомасштабними та серйозними екологічними проблемами з довгостроковими наслідками для природи та здоров’я людей. Причиною тому є обстріли промислових споруд, транспортної інфраструктури та житлових будівель, воєнні дії окупантів на території лісів у Чорнобильській зоні відчуження та в акваторії Чорного й Азовського морів. Крім того, сюди можна додати руйнування систем водопостачання та каналізації, небезпечного поводження з відходами на тимчасово окупованих територіях.

Рувін також наголосив, що вчинення росіянами катастрофи на Каховській гідроелектростанції є безпрецедентним. Постійною є також небезпека обстрілів хімічних заводів та об’єктів атомної енергетики тощо.

«Станом на сьогодні, за попередніми підрахунками, збитки для екології України від військової агресії РФ складають понад 2 трильйони гривень. Однозначно ця сума буде в рази збільшена, коли Україна повністю звільнить українські території від російських загарбників та проведе всі необхідні екологічні експертизи та дослідження», – зазначив очільник КНДІСЕ.

Олександр Рувін також підкреслив, що загальна справа дослідження збитків для екології України від війни складається із сотень локальних випадків. За кожним із них стоїть робота експерта для надання слідству надійних, науково обґрунтованих доказів злочинів рф.

Наразі фахівці інституту вже працюють за напрямами підрахунку збитків від знищення лісових ресурсів, забруднення атмосферного повітря, ґрунтів, водних об’єктів, безпосередньо Чорного й Азовського морів, річок України, а також шкоди, нанесеної екосистемам і біорізноманіттю.

«Це надзвичайно масштабна та велика робота, але її потрібно проводити, щоб зрештою наша держава мала можливість на міжнародному рівні притягнути винних до відповідальності та отримати матеріальну компенсацію на ліквідацію екологічних наслідків повномасштабного вторгнення та воєнної агресії росіян. Фіксуємо всі факти екологічних злочинів російських терористів, встановлюємо збитки від цих дій, визначаємо потребу в реконструкції, відновленні та охороні природних ресурсів. Крім того, наші дослідження сприяють розробці стратегії мінімізації екологічних збитків вже сьогодні та зміцненню управління використанням природних ресурсів у сучасних умовах», – підсумував Олександр Рувін.

Які дослідження проводяться для встановлення збитків для екології внаслідок війни

 

Наразі встановлення збитків від воєнної агресії рф для різних екосистемних компонентів України нині включають дослідження:

  • рівня забруднення повітря від викидів військової техніки, вибухів, пожеж, паливних пунктів, а також виміри шкідливих газів, пилу, хімічних речовин;
  • забруднення ґрунтів наслідками викидів, вибухів, руйнувань будівель тощо. Проводяться аналізи ґрунту для виявлення наявності в них токсичних речовин, важких металів, радіоактивного забруднення, а також встановлення їх впливу на родючість ґрунтів і подальшу можливість ведення сільськогосподарських робіт;
  • знищення лісових масивів, вимірювання рівня втрати біорізноманіття, оцінку змін в розподілі видів рослин і тварин;
  • забруднення води від викидів, руйнувань і техногенних аварій. Аналіз охоплює рівень хімічних речовин, наявність паливно-мастильних плям, зміни в рівновазі водних екосистем, втрату водних живих організмів та руйнування біосистеми;
  • пошкодження надр корисних копалин, відсутність доступу до ресурсів, забруднення та знищення об’єктів їх видобування.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика