Курдюмівка: житло відновили, але рани від втрат й досі не загоюються
Рік тому, 6 лютого, невеличке селище поблизу Торецька зазнало потужного артилерійського обстрілу. Від осколкового поранення загинув підліток, понад 40 житлових будинків було пошкоджено. Відновлення житла розпочалося майже одразу за фінансової підтримки уряду Японії та інших міжнародних донорів у рамках проекту Агентства ООН у справах біженців. До початку зими було відремонтовано 36 будинків, з яких два – відновлено майже повністю.
Як були проведені ремонтні роботи, особисто перевірив Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі. Разом з Головою Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу він відвідав Курдюмівку. І перед усім гості завітали до будинку, де того страшного вечора сталася біда.
«Сашко вирішив залишитися на ночівлю у нас вдома, коли розпочався обстріл, – розповіла бабуся підлітка Зінаїда. – Він сидів за комп’ютером у кімнаті, а коли вибухнуло рядом з будинком, побіг до коморі, далі від вікон, де було безпечніше. Біля вхідних дверей в нього влучив осколок, в саме серце. Ми намагалися визвати швидку, але ніхто не приїхав, поки не завершився обстріл». Сашка поховали, його мати залишилася з дворічною молодшою дитиною. В будинку відремонтували дах, встановили нові вікна і двері, але біль і сум навіки оселилися в родині. «Кожну мить я згадую сина, кожен день буваю на кладовищі, і весь час молюся про те, щоб настав мир», – сказала мати Сашка.
Про такі ж сподівання говорили й інші мешканці Курдюмівки. Вони дякували послу Японії за допомогу у відновленні житла і просили, щоб він на міжнародному рівні сприяв встановленню миру на Донбасі.
Японія – країна, яка надає, без перебільшення, найпотужнішу підтримку Україні, зосереджуючи зусилля на відновленні інфраструктури та відбудові житла, що постраждало внаслідок конфлікту на сході України. Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі приїздить у прифронтовій регіон частіше за усіх других дипломатів – щонайменше чотири рази на рік. Тому він добре знає ситуацію і забезпечує підтримку виходячи з того, що побачив на власні очі.
«Я радий нашому співробітництву з Агентством ООН у справах біженців, разом з яким ми реалізуємо декілька проектів. Один з яких – це проведення у 2017 році ремонтних робіт приватних житлових будинків, що постраждали внаслідок конфлікту вздовж лінії розмежування. Зараз я мешкаю у Києві, але ніколи не забуваю про Донбас. Хочу додати, що ситуацією на сході України дуже занепокоєні всі люди в нашій країні й уряд Японії. Тому ми намагаємось допомогти вам. Сьогодні мені подобається бачити відремонтовані після обстрілів будинки, де мешканці Курдюмівки нарешті можуть почуватись у теплі та затишку. Адже зима тут дуже холодна», – зазначив Шигекі Сумі.
Як повідомив Пабло Матеу, Агентство ООН намагається надавати індивідуальну допомогу, але дуже складно обирати серед багатьох сімей, постраждалих від конфлікту. «Зазвичай ми обираємо найбільш вразливі родини, які не в змозі самі впоратись зі своїми проблемами. Цей вибір доволі складно зробити, але є й приємна частина нашої роботи, коли ми бачимо щасливих людей, яким змогли допомогти», – зізнався голова УВКБ ООН.
Заступник голови Донецькій облдержадміністрації Ігор Стокоз подякував за колосальну увагу до України, яка дає впевненість у тому, що ми не залишаємось наодинці зі своєю бідою: «Ваша допомога дозволяє налагодити мирне життя і рухатись далі до оновлення й розбудови Донецькій області. Впевнений, що завдяки міжнародним зусиллям в Україні наступить довгоочікуваний мир».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!