Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни

12846
коментарі відсутні

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни

Мережа робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості в Донецькій області, яку підтримує Програма розвитку ООН, ні на день не припиняла свою діяльність.

Хоча команда роз’їхалась по різних населених пунктах у безпечні регіони України, вони продовжили підтримувати ті громади на сході, які потерпають під обстрілами, а також людей, які виїхали та живуть у інших областях.

Мережа  робочих груп в умовах війни

Тетяна Сігаєва – координаторка Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості в Донецькій області. Вона виїхала з Вугледару з першого дня повномасштабного вторгнення, нині живе у Чернівецькій області.

Під час телемосту «Їхати «в нікуди» чи залишатись у небезпеці – складний вибір кожного», який АКМЦ проводив у серпні, Тетяна розповіла про діяльність Мережі робочих груп в умовах війни.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №1

Проєкт «СпільноТИ в безпеці» впроваджується Агенцією Розвитку Вугледара за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №2

Як і протягом попередніх трьох років, Тетяна Сігаєва керує діяльністю Мережі, яка зараз працює не тільки для Донецької області. Громадська активістка змінила тільки своє місце проживання, вимушено переїхавши зі сходу на захід України.

«Хтось із команди виїхав закордон, керівник став до лав захисників. З 10 членів організації залишилось три жінки, але це не заважає нам робити те що ми робили й до повномасштабного наступу», – зазначає Тетяна.

Попри війну в Україні підтримувана Програмою ООН Мережа робочих груп з соціальної згуртованості та громадської безпеки своєї роботи не припинила. У своїй роботі має добре налаштовану комунікацію, тримає зв’язок як з тими, хто виїхав шукаючи прихистку, так і з тими хто залишається на сході в громадах, де тривають активні бойові дії.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №3

Після початку повномасштабного вторгнення, з лютого поточного року Мережа робочих груп допомогла понад 50 тис. мешканцям Донецької області, підтримала діяльність ключових провайдерів безпекових послуг – ДСНС та поліції, взаємодіє з 11 волонтерськими центрами, які діють як на території Донецької області, так і за її межами.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №4

«Тільки за липень команда Мережі допомогла 16,6 тис людям у 21 населеному пункті по всій Україні.  Покращили умови в 34 тимчасових укриттях на території Донецької області, де люди перечікують сильні обстріли», – розповідає координаторка. – Завдяки нашим партнерам передали в громади генератори, набори постільної білизни та матраци, памперси та дитяче харчування, набори гігієни та корми для тварин».

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №5

Серед партнерів Мережі робочих груп – рятувальники та поліцейські. Для проведення рятувальних робіт цим службам передають матраци, генератори, кемпінгові ліхтарі, рукавиці для пожежників. Тими рукавицями, які команда Мережі робочих груп передала для ДСНС у Донецькій області, розбирали завали в Часів Ярі, коли ворог ракетою розбив багатоквартирний будинок.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №6

Якщо говорити про географію, вона розширилась, пояснює Тетяна Сігаєва. Частково люди залишаються на території Донецької області, багато виїхали, але потребують допомоги в нових умовах життя.

До Мережі звертаються за безкоштовною підтримкою в частині гуманітарної допомоги, консультативної допомоги, щодо питань евакуації та поселення, юридичних консультації та облаштування тимчасових укриттів.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №7

Ліхтарі та генератори для прифронтових громад

Сьогодні ліхтарі є критично важливими для громад. Представники та представниці підтримуваної ПРООН Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості, знають це з власного досвіду восьми років життя в умовах війни.

Тепер же вони докладають надзусиль, аби надати людям, які залишаються на території активних бойових дій у Донецькій області, цю критично важливу допомогу.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №8

Завдяки функціонуванню робочих груп знаходять, перевозять, роздають все, що може полегшити перебування людей в тих жахливих та небезпечних умовах. Серед таких речей – генератори та ліхтарі, передані на потреби охоплених війною громад.

Наприклад, ліхтарі з сонячними панелями отримали 300 родин Красногорівки. Це місто вже дев’ятий рік потерпає від від російської агресії, постійно зазнає нових руйнувань. Люди змушені жити в підвалах без світла, інтернету та зв’язку. Ще влітку  мешканці Красногорівки отримали матраци, ковдри, постільну білизну, гігієнічні набори. Загалом було охоплено 490 родин.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №9

Корми для чотирилапих

Допомоги потребують не лише люди – впевнена команда Мережі робочих груп. Тому регулярно спрямовують зусилля на те, щоб надати важливу допомогу тваринам, які залишаються жити на сході, навіть якщо господарі виїхали. Аби доставити корми до громад Донецької області, спрацьовує цілий ланцюжок небайдужих людей та активістів.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №10

За допомогу для котиків і песиків Мережа робочих груп висловлює подяку німецьким партнерам та друзям Lindau HILFT.

Тренінг для колег з інших регіонів

У вересні координаторка Мережі в Донецькій області Тетяна Сігаєва провела тренінг для представників та представниць Робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості Запорізької та Херсонської областей.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №11

«Обмінюватись досвідом та надавати підтримку Робочим групам, які працюють попри всі жахи сьогодення, є важливим етапом нашої діяльності», – зазначає Тетяна.

Такі заходи дуже важливі, про що свідчать відгуки учасників тренінгу. Ось деякі з них:

«Зміна звичного формату життя дала можливість відволіктись і вперше, за останні 7 місяців, відчути себе у спокої, гармонії з собою та навколишніми краєвидами»

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №12

«Радію, що маю таких колег і є частиною цієї команди. Так, попереду багато роботи і складнощів, але коли це когось з вас зупиняло!?»

«Вмотивована! Емоції переповнюють! 15-18 вересня виявилися для мене знаковими днями. У цей час ми підвели підсумки дворічної роботи Мережі робочих груп Приазов’я. Проаналізували все, що було зроблено і результати дійсно вражають».

Бути корисним тут і зараз

У 2014 Вугледар був тією приймаючою громадою, яка зустрічала переселенців.  24 лютого 2022 року змінилась роль. Вугледарці стали переселенцями Тетяна Сігаєва їхала до свої родичів у Чернівецьку область.

Але величезній кількості людей нікуди було їхати. У перші дні після широкомасштабного наступу шелтери, куди вимушено селились люди, були не готові приймати таку кількість ВПО. Уже з 1 березня команда Мережі робочих груп почала облаштовувати місце компактного поселення для ВПО за допомогою Програми розвитку ООН.

Мережа робочих груп з громадської безпеки допомагає вижити в умовах війни - Фото №13

Згодом вирішили, що треба змінювати ставлення до ВПО на більш глобальному рівні. Представники Мережі робочих груп почали включатись у діяльність консультативно-дорадчих органів, які працюють з питань переселенців. Тетяна Сігаєва стала учасницею Ради ВПО у Чернівецькій міській раді.

«Наразі я проживаю у Чернівецькій області і тут буду створювати такі умови, в яких я хочу жити, – каже Тетяна. – Ми можемо впливати на зміни не тільки там, де був наш дім і де звикли жити. Ми зробимо тут ті умови, які зробили в Донецькій області за останні роки, а потім повернемось додому».

Фото: Мережа робочих груп – Донецька область

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика