Мешканці Новопсковської громади відчувають єдність та турботу

4562
коментарі відсутні

Мешканці Новопсковської громади відчувають єдність та турботу

Новопсковську громаду Старобільського району що на Луганщині було захоплено напочатку березня. Мешканці Новопсковської громади не встигли вчасно евакуюватись, оскільки території окупували за лічені дні.


Одразу ж селищна рада на чолі з головою Вадимом Гаєвим змінила юридичну адресу та перемістилися на підконтрольну територію до села Васильківка Дніпропетровського району. Звідки й здійснюють керівництво та опікуються жителями громади.

Людей, які встигли втекти від окупації, не так багато, оскільки ворог захопив прикордонні території за лічені дні. Ті новопсковці, які врятувалися, зараз розпорошені по всій країні. Аби з’ясувати скільки їх, де знайшли прихисток та які мають потреби, на сторінці Новопсковської селищної ради у фейсбуці було розміщено електронну анкету. З об’єктивних причин не всі мали змогу її заповнити – хтось не є користувачем соцмереж, хтось взагалі не має доступу до інтернету.

 

Налагоджено зв’язок з понад 700 новопсковцями

 

Електронна форма, що була розповсюджена селищною радою, містила низку різноманітних питань. Зокрема, потрібно вказати адресу фактичного перебування, склад сім’ї та наявність в ній членів з особливими потребами, а також відмітити пункти, якої саме допомоги не вистачає родині.

Така анкета дозволила налагодити комунікацію з мешканцями Новопсковської громади, які є внутрішньо переміщеними особами, та визначити їх індивідуальні потреби.

Для місцевих та обласної адміністрації Луганщини отримані дані стали основою при подачі заявок на міжнародні платформи з метою отримання гуманітарної допомоги для жителів, які втекли від окупації.

 

Мешканці Новопсковської громади відчувають єдність та турботу - Фото №1

 

Станом на 1 серпня форму заповнили 240 родин Новопсковської громади Це понад 740 осіб, з яких близько 150 дітей. Згідно з опитуванням, майже третина мешканців Новопсковської громади оселилася у Дніпропетровській області – 27,3%.

Найбільше переселенці потребують допомоги у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни, медикаментів. Також просять посприяти в організації дистанційного навчання для своїх школярів та у пошуку роботи для дорослих членів сім’ї.

 

Громади Луганщини об’єднали зусилля задля допомоги своїм переселенцям

 

Нещодавно, окрім мешканців Новопсковської громади, до електронного опитувальника включили жителів сусідньої Білолуцької громади. Тепер і за їх участю формуються списки на надання допомоги через гуманітарні хаби, які керівництво області відкриває по всій країні. В них можна отримати продуктові набори, засоби гігієни, медичну допомогу, а також проконсультувати з нагальних питань.

Першій такий гуманітарний хаб відкрився у Дніпрі. Тут, на Дніпропетровщині, зареєструвалася найбільша кількість переселенців з Новопсковської громади.

 

Мешканці Новопсковської громади відчувають єдність та турботу - Фото №2

 

Для того, щоб охопити увагою тих новопсковців, які знайшли прихисток в інших регіонах країни, селищна рада домовляється з земляками – місцевими радами Луганщини. Наприклад, у Львівській, Житомирській, Рівненській та Волинській областях відкриті гуманітарні хаби Кремінської міської військової адміністрації, в яких можуть отримати допомогу переміщені особи з Новопсковської громади. Решта жителів, які зареєструвалися через електронне анкетування, отримують допомогу поштою.

У серпні було відкрито ще декілька гуманітарних хабів для підтримки мешканців Луганщини, які евакуювалися на підконтрольну Україні територію. У більшості вони орієнтовані на жителів всіх громад Луганської області. Нові штаби допомоги відкриті в Івано-Франківську, у Кропивницькому та Сумах.

 

«Гаряча лінія» для ВПО з Новопсковської громади

 

Днями Новопсковська селищна рада запровадила телефонну «гарячу лінію» за номером +38(099)328-01-55. Ним можуть скористатись внутрішньо переміщені особи з Новопсковщини, жителі громади, які перемістилися за кордон, а також жителі, які лишилися на тимчасово окупованій території.

За цим номером можна:

  • повідомити про свої потреби як внутрішньо переміщеної особи – у разі, якщо не видалося заповнити відповідну гугл форму;
  • залишити своє питання чи проконсультуватись з працівниками селищної ради;
  • якщо не працює мобільний зв’язок, написати або подзвонити за цим номером в Telegram.

«Гаряча лінія» працює з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00. Оператору слід зазначити ПІБ, вік, кількість членів родини, населений пункт, де офіційно зареєстрована людина та населений пункт, де мешкає зараз.

За перший тиждень роботи «гарячої лінії» надійшло 53 дзвінки. З них 12 – від новопсковців, які не виїхали з тимчасово окупованої території.

«Найчастіше нас запитували про строки та умови отримання продуктових наборів; про те, де можна отримати ліки; про онлайн навчання для школярів; про те, де і як можна знайти роботу; про можливість отримати довідку про місце реєстрації; про процедуру переоформлення пенсії на дитину з інвалідністю; про потребу відновлення документів про освіту», – повідомив голова Новопсковської селищної ради Вадим Гаєв.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Новопсковська селищна рада


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика