Місцева ініціатива: як скористатись цим інструментом демократії

5006
коментарі відсутні

Місцева ініціатива: як скористатись цим інструментом демократії

А ви знаєте, що можете стати депутатом місцевої ради без виборів? Правда, і «без значка». Зате з депутатськими можливостями вплинути на зміни та розбудову власної громади.

Це дозволяє така форма участі громадян в місцевому самоврядуванні як місцева ініціатива. Вона надає можливість активним громадянам самостійно підготувати проєкт рішення, який першочергово та обов’язково має бути розглянутий депутатами місцевої ради.

Громадяни можуть винести на розгляд депутатів місцевої ради будь-яке питання в компетенції та територіальній юрисдикції ради. Про компетенції можно уточнити в статті 9 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Кожна місцева рада визначає детальну послідовність внесення та розгляду місцевої ініціативи. Наприклад, Краматорська міська рада це зробила в окремому Положенні «Про місцеві ініціативи в місті Краматорську». Якщо ви живете в іншій громаді, знайдіть документ, затверджений саме в ній, оскільки можуть бути деякі розбіжності.

Алгоритм використання місцевої ініціативи на прикладі Краматорська:

  • Визначитись з ідеєю, яку хочете втілити і підготуйте проєкт рішення міської ради.
  • Зберіть не менше 50 повнолітніх членів громади одночасно і створіть ініціативну групу (не менше 3 осіб) та обговоріть проєкт рішення.
  • Протягом 10 днів після зборів треба повідомити міську раду про зміст вашої ініціативи та створення ініціативної групи, що отримала певні повноваження.
  • Тепер у вас є ще 30 днів, щоб на підтримку проєкту рішення зібрати не менше 250 підписів повнолітніх членів громади.
  • Передайте до міської ради пакет документів з проєктом рішення і підписними листами. Його можуть не прийняти, якщо ваша ініціатива порушує Конституцію, інші закони України або виходить за межі юрисдикції Краматорської міської ради. Та якщо ви не згодні з відмовою, можете оскаржити дії секретаря міської ради в суді.

 

Місцева ініціатива: як скористатись цим інструментом демократії - Фото №1

 

Виконавчі органи та відповідні профільні комісії ради розглядають проєкт рішення, і на всіх засіданнях має бути присутня ініціативна група. Після того, як комісії надають свої висновки, міський голова включає проєкт рішення до порядку денного найближчого засідання ради.

Всі члени ініціативної групи мають прийти на це засідання. Проєкт рішення голосується депутатами ради. Прийняте рішення оприлюднюється протягом 10 днів. Ініціативна група має проконтролювати його реалізацію.

Міська рада може відхилити або відправити ваш проєкт на доопрацювання. Крім того, після відхилення вашого проєкту, з цього ж питання рада може розглянути власний альтернативний проєкт рішення.

Якщо ви не згодні з будь-яким рішенням ради щодо вашої ініціативи, можете оскаржувати його в суді або ініціювати місцевий референдум.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика