П’ять “заповідей” у роботі фахівця з комунікацій у громаді 

3235
коментарі відсутні

П’ять “заповідей” у роботі фахівця з комунікацій у громаді 

Навіщо вашій громаді потрібні публічні комунікації? Хто та як повинен організовувати комунікацію, щоб вона була успішною? На що звертати увагу в першу чергу? Ловіть перелік порад від експерток та медіатренерок Тетяни Строй і Олени Самойленко.

По-перше, давайте з’ясуємо, навіщо взагалі вашій  громаді потрібні публічні комунікації:

  • Щоб члени громади знали, розуміли і підтримували дії тих, кого обрали на посади. Щоб вони пишалися своєю громадою та її владою і не тільки хотіли залишатися тут самі, а і своїм дітям рекомендували б те саме.
  • Щоб інші державні інституції підтримували громаду, надавали їй консультації, допомогу, просували її інтереси тощо.
  • Щоб потенційні партнери (наприклад, міжнародні чи вітчизняні недержавні організації, які реалізовують певні проєкти) дізнались про вашу громаду і були впевнені у вашій спроможності.
  • Щоб такі самі сусідні ТГ знали про ваше існування, могли з вами дружити та конкурувати, створювати коаліції задля досягнення якоїсь тактичної чи стратегічної мети.
  • Щоб бізнес (інвестори) знав про вашу ТГ і міг використати її потенціал задля обопільного задоволення і отримання прибутку.

Для того, аби робота фахівця з комунікацій була ефективною, вона має відповідати П’ЯТИ  “ЗАПОВІДЯМ”:

  1. Бути ретельно продуманою
  2. Спиратися на цінності, місію, діяльність організації
  3. Мати розроблені формати інформації та ключові повідомлення
  4. Бути розпланованою за календарем, враховуючи різні канали комунікації, цільові групи громадськості, з якими передбачається взаємодія, а також характери співпраці та партнерства з цільовою аудиторією
  5. Мати антикризовий план на випадок виникнення труднощів або конфліктних ситуацій

Більш докладно про методи та механізми комунікації у громаді говоримо на великому навчальному курсі “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах”. Більш детально з курсом можна ознайомитися тут

Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика