Місцеві ради без представників проросійських партій: чи покинуть вони їх назавжди
В Україні судами вже заборонені дев’ять проросійських партій із санкційного списку РНБО. На сьогодні це: ОПЗЖ, Опозиційний блок, Соціалістична партія, Наші, партія «Соціалісти», Блок Володимира Сальдо, «Держава», партія «Справедливості і розвитку», «Партія Шарія».
На засіданні Кабміну 17.06 було підтримано новий законопроєкт Мінрегіону. В ньому йдеться про долю депутатів місцевих рад, які обрались відтепер вже заборонених партій. Тобто, про те, як зробити так, щоб цих людей в радах не було.
Процедура ця зветься «припинення повноваження депутата місцевої ради». Регулюється вона декількома законами України – «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про військово-цивільні адміністрації» та «Про правовий режим воєнного стану». Законопроєкт Мінрегіону пропонує внести зміни в них та запровадити нову підставу для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради, а саме – рішення суду про заборону партії.
Треба нагадати, що функціювання місцевих рад залежить від голосування депутатів на пленарних сесіях. А щоб вони відбувались потрібна присутність більш ніж половина депутатів (50%+1 голос). У випадку Краматорська голоси ОПЗЖ та ПШ не складають більшість від загальної чисельності депутатів. У місті на останніх місцевих виборах було обрано 42 депутати. З них:
ОПЗЖ
Гарбуз Андрій Анатолійович
Голуб Марія Василівна
Дубинський Сергій Петрович
Курдюкова Наталія Євгенівна
Литвинов Дмитро Миколайович
Орденко Юрій Володимирович
Павленко Артем Юрійович
Попов Андрій Олексійович
Солод Ростислав Юрійович
Суков Геннадій Сергійович
Тарахкало Дмитро Анатолійович
Татьянко Андрій Вікторович
Фоміна Світлана Олександрівна
Шакурова Олена Володимирівна
Партія Шарія
Єлагіна Катерина Юріївна
Нікулічев Юрій Юрійович
Пахомов Олександр Юрійович
Та в Україні є міста, де кількість представників заборонених партій становить більше 50%. І новий закон повинен ці випадки передбачити, щоб не заблокувати діяльність рад.
Після сьогоднішнього рішення Кабміну треба чекати голосування за законопроєкт у ВР. І скоріш за все, він буде підтриманий. Тут буде цікавим спостерігати за голосами регіональних «князьків» – як вони покажуть себе у цьому голосуванні. Бо через деякий час «заборонені» можуть встати поруч з ними для такої важливої справи – чергових розподілів бюджетів протягом чергових п’яти років після виборів.
Тому виникає питання: чи вирішує заборона проросійських партій та припинення повноважень депутатів міських рад проблему людей, які йшли на вибори під проросійськими лозунгами, наративами, обіцянками? Адже ці люди своїм рішенням обиратись саме від проросійських партій так чи інакше підтримували проросійську політику, так чи інакше впливали на формування проросійських думок, настроїв, поглядів серед виборців.
Марина Романцова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!