Особисті речі, обмежені та заборонені товари: що можна везти через КПВВ

15258
1 коментар

Особисті речі, обмежені та заборонені товари: що можна везти через КПВВ

10 червня відновився пропуск людей та транспорту через лінію розмежування в контрольних пунктах в’їзду-виїзду. Запрацювали лише два КПВВ: для автомобільного сполучення – «Мар’їнка», для пішого – «Станиця Луганська». Пропуск громадян відбувається щоденно з 11.00 до 14.00.

 

Що змінилось у правилах перетину КПВВ після відновлення роботи

 

Попри вже існуючі правила перетину лінії розмежування, на сьогодні до них додаються певні особливості. Пов’язано це із карантинними обмеженнями.  Відтак при в’їзді на підконтрольну Україні територію проводиться температурний скринінг. Серед обов’язкових вимог –  перебування в захисній масці, а також дотримання дистанції.

У прес-штабі ООС також зазначають, що для пропуску через КПВВ громадяни мають зголоситися на обов’язкову самоізоляцію з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або пройти обсервацію, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України щодо карантину.

Пріоритет на перетин лінії розмежування надаватиметься громадянам, які їдуть здавати зовнішнє незалежне оцінювання, та особам, які їх супроводжують. Крім цього, вони будуть звільнені від обов’язкової самоізоляції або обсервації. Такі громадяни мають підтвердити свою мету сертифікатом та запрошенням-перепусткою. Також перевага у пропуску через КПВВ надаватиметься тим людям, які мають причини соціально-гуманітарного характеру за наявності документів, які можуть це підтвердити.

 

Які товари можна провозити через КПВВ

 

Переміщення товарів через лінію розмежування регулюється наказом про перелік та кількість товарів, які обмежені або заборонені для переміщення через лінію розмежування. Ліміт встановлений і на суму грошей, яку можна провозити в обидві сторони. На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої можна ввозити готівку до 50 тис грн. або еквівалент в іноземній валюті без підтвердження їх походження. Більшу суму потрібно погоджувати з представниками координаційного центру. На тимчасово окуповану територію  дозволено провозити гроші на суму до 20 тис грн.

Згідно з відповідним наказом товари поділяються на декілька категорій: особисті речі; обмежені та заборонені товари.

Особисті речі – це засоби гігієни та індивідуальна косметика у тій кількості, яка необхідна одній людині; одяг, білизна, взуття, що призначені виключно для власного користування; прикраси, що мають ознаки таких, що були в користуванні; іменні платіжні картки; один фотоапарат, одна відеокамера; не більше двох переносних музичних інструментів; не більше трьох мобільних телефонів; один телевізор; не більше двох персональних комп’ютерів; ліки у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну людину, 10 ампул чи 50 таблеток, що не містять наркотичних та психотропних речовин, та інше.

До обмежених товарів відносять: неіменні платіжні картки, їх можна везти не більше 3 одиниць; автомобільні запчастини для легкового авто, крім запчастин для власного транспорту громадянина, який перетинає лінію розмежування; підакцизні товари в обсягах на одну особу: для тютюнових виробів – більше 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну; алкогольні напої – більше 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних напоїв; паливно-мастильні матеріали – більше 20 літрів в каністрі на один транспортний засіб.

Через КПВВ заборонено провозити вогнепальну та холодну зброю; товари подвійного використання, які разом із цивільним призначенням можуть бути використані у військових цілях; отруйні, сильнодіючі, вибухові, токсичні та радіоактивні речовини; ртуть, кислоти, їдкі речовини тощо. Також заборонено перевозити промислове устаткування, обладнання, запчастини та комплектуючі до нього; будівельні матеріали; інструменти промислового призначення; будь-які печатки, штампи та пусті бланки.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анна
4 років тому

Кто на границе принимает решение о двойственном назначении товара. Например, Кока-Колу можно использовать как хим.реактив. Любая домохозяйка это знает. Или – портновские ножницы. Они – холодное оружие. И т.д.
Когда нет четких определений – есть коррупция от двойного толкования.


Новини

Відео

Аналітика