Переселенці на Полтавщині долучилися до навчань з надання домедичної допомоги

14360
коментарі відсутні

надання домедичної допомоги

Підлітки та дорослі мешканці Новоселівської громади Полтавської області пройшли безплатні тренінги з надання домедичної допомоги. Також на них запросили вимушених переселенців, які знайшли прихисток у регіоні.


Чотиригодинні групові заняття проводили у різних населених пунктах громади. Таким чином велика кількість людей отримала необхідні для збереження життя навички.

Запроваджуючи заходи, регіональна громадська організація «Платформа сталого розвитку «Перспектива» досягла одразу двох цілей.

«Актуальність цього проєкту зумовлена постійною загрозою воєнних дій та необхідністю згуртувати жителів громад – місцевих і новоприбулих – та навчити пересічних громадян без медичної освіти володіти навичками першої допомоги, аби кожен міг їх застосовувати, щоб зберегти чиєсь життя», – повідомила Юлія Попова, голова ГО «Платформа сталого розвитку «Перспектива».

Руйнували стереотипи та вчилися робити правильно

Заняття з надання домедичної допомоги проводили досвідчені тренерки з Громадської організації «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя» Світлана Варвянська та Вікторія Лоза. Вони навчили підлітків та дорослих, як діяти у випадку, коли людина втратила свідомість, не дихає, травмувалася, подавилася тощо.

Переселенці на Полтавщині долучилися до навчань з надання домедичної допомоги - Фото №1

У багатьох цих випадках люди, які знаходяться поруч, або не знають, що робити, або роблять неправильно, роблячи додаткову шкоду постраждалому. Тренерки обрали декілька тем, доступних для учасників різного віку, які детально розібрали, розвіяли існуючі міфи та навчили діяти правильно.

Переселенці на Полтавщині долучилися до навчань з надання домедичної допомоги - Фото №2

Попри юний вік, підлітки серйозно поставилися до занять – уважно слухали тренерів, повторювали їх дії, робили на манекенах непрямий масаж серця та штучне дихання, накладали бандажі, турнікети один одному та самостійно собі.

Діти розуміють, що в крайні йде війна, тому навіть у такому спокійному регіоні, як Полтавщина, може трапитись будь-що. Водночас підлітки-переселенці, які приїхали з зони бойові дії, навіть моделювали різні ситуації. Наприклад, уявляли, що людина може втратити свідомість під час бомбардування, від вибухової хвилі. Або отримати поранення від уламків снарядів.

Переселенці на Полтавщині долучилися до навчань з надання домедичної допомоги - Фото №3

Міжнародна практика свідчить: щоб врятувати людину при невідкладному стані та підтримати її життя до приїзду «швидкої», потрібно, щоби кожен п’ятий дорослий в країні мав навички надання домедичної допомоги. В Україні існує певний перелік професій, для яких такі вміння регламентовані законодавством. Утім цього замало, особливо у воєнний час. Тому чим більше людей опанують цими навичками, тим краще.

«Ми навчили робити серцево-легеневу реанімацію, зупиняти критичні кровотечі, надавати першу допомогу при удавленні, судомах та утопленні. Кожен учасник тренінгу мав змогу на практиці закріпити теоретичні знання. Дуже приємно, що діти справилися на відмінно, проявили зацікавленість і кмітливість, вправно проводили всі маніпуляції. І хоча навряд чи хтось застосує ці знання прямо зараз, але вони матимуть уявлення того, що кожна свідома доросла людина повинна вміти допомогти потерпілому до приїзду медиків», – зазначила Світлана Варвянська.

Переселенці на Полтавщині долучилися до навчань з надання домедичної допомоги - Фото №4

Згуртувалися та набули корисних навичок

Тренінги з надання домедичної допомоги, окрім практичної складової, мали ще й соціальну ціль. Адже навчання проходили майже у тих населених пунктах Новоселівської громади, де проживають внутрішньо переміщені особи. Тож цим проєктом вирішувалися одразу дві проблеми.

По-перше, велика кількість пересічних людей, не медиків, навчилися допомагати іншому, якщо з ним щось трапиться. Іноді життя людини залежить від того, чи буде в цей час поруч хтось, хто володіє навичками надання домедичної допомоги. По-друге, тренінги проводилися у змішаних групах. Разом з місцевими мешканцями навчалися переселенці, яких у громаді дуже багато.

«Внутрішньо переміщені особи потребують особливої уваги, інтеграції, включеності в соціум. Наші нові жителі не повинні залишатись осторонь життя, що відбувається в громаді. Тому ми формуємо такі змішані групи, де переселенці працюють поруч з місцевими, виконують спільні завдання. Таким чином люди знайомляться, а між ними втрачаються бар’єри. Особливо це важливо для дітей, які наразі включаються у навчальний процес. Так їм краще вдається подолати страх нового колективу та знайти друзів», – наголосила Юлія Попова.

Заходи організовано у рамках проєкту Kyiv Dialogue Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика