Переселенцям дозволили оформлювати паперові пенсійні посвідчення

24888
коментарі відсутні

Переселенцям дозволили оформлювати паперові пенсійні посвідчення

Останнім часом велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24.02.2022 року, скаржилися на неможливість отримати платіжні картки, які одночасно є пенсійними посвідченнями.

Відтепер це стало можливим.

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі.

«З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну з технічних причин було призупинено виготовлення платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями (електронних пенсійних посвідчень) для ВПО, що отримали довідку внутрішньо переміщеної особи до 24.02.2022», – йдеться у повідомленні.

Уряд скасував дію абзацу третього пункту постанови КМУ від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». Документом було передбачено, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є ВПО, та забезпечення виплати пенсій таким особам проводиться емісія платіжних карток, що водночас є пенсійними посвідченнями. При цьому із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Водночас установа, яка раніше виготовляла платіжні картки для ВПО, була евакуйована та тимчасово припинила свою діяльність, а отримання паперових документів було заборонено законодавством. Тобто, такі особи не мали жодного документа, який підтверджує призначення пенсії ВПО.

Кабінет міністрів України скасував відповідний пункт на весь час дії воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування.

Таким чином, за зверненням переселенців їм зможуть оформлювати паперові пенсійні посвідчення замість пенсійного у вигляді платіжної картки (ЕПП).

Завдяки пенсійному посвідченню українці мають право на:

  • безоплатний проїзд у громадському транспорті;
  • виїзд за кордон (для людей з інвалідністю;
  • пільги на ліки;
  • санаторно-курортне лікування;
  • послуги соціально-побутового забезпечення;
  • трудові пільги;
  • право на позачергове обслуговування в касах, на підприємствах, що надають послуги населенню тощо.

Зазначимо, що скарги щодо неможливості оформити пенсійне посвідчення надходили до Офісу Уповноваженого з прав людини. Про ці питання та інші порушення прав ВПО детально говорили з Представником Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Ольгою Алтуніною у попередньому матеріалі.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика