Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель

254025
коментарі відсутні

Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель

Сумуючи за рідною домівкою, мешканки Краматорська, Лиману, Харкова, Лисичанська створювали обереги – маленьких янголяток, що оберігатимуть їхні помешкання у Полтаві, де вони знайшли прихисток від війни. Також жінки сподіваються, що ці обереги захистять їхні домівки, що тимчасово залишилися в зоні бойових дій. 

«Янголятко в кожен дім» – так називався майстер-клас, що пройшов у Центральній бібліотеці Полтавської міської територіальної громади. Своєю майстерністю поділилася Ольга, яка є двічі переселенкою з Донеччини. Захід відбувся за підтримки Міжнародної організації з міграції. 

 

Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель - Фото №1

 

Янголятка вбережуть дім і принесуть перемогу Україні

 

Майстер-клас відбувся у дружній, невимушеній атмосфері. Поки жінки виготовляли свої обереги, вони знайомилися, розповідали свої історії, ділилися досвідом: що їх підтримує у нелегкий час, що допомагає знайти рівновагу, які справи відволікають від сумних думок. Одна з учасниць майстерки – Ольга з Луганщини – розповіла, що всі її думки про сина, який нині на фронті.

«Ми виїхали з Лисичанська ще напочатку березня минулого року. У нас вже було вкрай неспокійно, а невістка мала скоро народжувати дитину. Спочатку ми оселилися в селі на Дніпропетровщині, а потім переїхали до Полтави. Звісно, що душа моя не на місці, бо дуже переживаю за сина. Втім не заглиблюватись у свої думки мені допомагають такі заняття. Коли проводиш пару годин в колі таких жінок, як ти сама, коли виготовляєш щось цікаве та стараєшся, щоб вийшло неабияк, а красиво, то трохи відволікаєшся», – розповіла Ольга.

 

Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель - Фото №2

 

Свою історію розповіла й Оксана, колишня жителька Донецька. Коли  російські загарбники окупували її рідне місто, Оксана оселилася поблизу Лиману.

«Неподалік Лиману у нас був невеличкий будиночок, який став нашим домом на вісім років. Але ж знов довелося переїжджати. Так ми опинилися у Полтаві, де живемо вже майже рік. Оскільки я захоплювалася рукоділлям ще на Донеччині, то й тут шукала для себе подібні заняття. Бо саме в колективі можна навчитися чогось нового. А також – познайомитися з цікавими людьми, адже всі друзі, які були у попередньому житті, роз’їхалися хто куди. На новому місці дуже бракує спілкування», – зізналася Оксана.

 

Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель - Фото №3

 

Творчі заняття рятують від негативних думок 

 

Майстриня, яка влаштувала творче заняття, двічі переселенка. Впродовж останніх дев’яти років Ользі разом з її родиною довелося двічі покидати рідну домівку. У 2014 вони кинули все та виїхали з окупованого Донецька. Тоді знайшли прихисток у Краматорську, а з початком великої війни переїхали до більш спокійної Полтави. Ольга – співробітниця Донецької обладміністрації, нині вона продовжує працювати, але її захоплення майструвати щось власноруч проявилося тут з новою силою. Своєю майстерністю вона із задоволенням ділиться з іншими переселенцями.

 

Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель - Фото №4

 

«На початку великої війни друзі порадили нам переселитися до Полтави. Допомогли знайти квартиру, де ми оселилися з двома доньками-близнючками. По собі знаю, як творчі заняття рятують від негативних думок. Оскільки сама люблю щось майструвати, то вирішила поділитись своїми вміннями з іншими переселенками. Разом ми вже виготовляли квіти, ялинкові прикраси, а ось зараз – янголятків. Я вважаю, що на подібних заняттях люди занурюються у творчу діяльність і таким чином відволікаються від своїх проблем. А ще – спілкуються один з одним, що допомагає не відчувати себе самотнім на новому місці», – зазначила Ольга.

 

Переселенки у Полтаві вчилися виготовляти обереги для своїх осель - Фото №5

 

Влаштувати цей захід, а також придбати інструменти та матеріали для виготовлення янголів допоміг відділ психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, що працює з внутрішньо переміщеними особами. У МОМ прагнуть поліпшити емоційний стан та підтримати психічне здоров’я переселенців. Робота відбувається за декількома напрямками. Наприклад, переселенці із задоволенням відвідують секцію йоги. Кажуть, що заняття допомагають їм тримати тіло в тонусі, а також розслабитися та урівноважити свій психоемоційний стан. Також проводиться ціла низка консультативних заходів різної тематики та арттерапевтичні заняття на кшталт того, що відбулося в бібліотеці із виготовлення янголяток. 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика