Перетин кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб

6805
коментарі відсутні

перетин кордону

Багато людей з Донецької і Луганської областей, рятуючись від обстрілів та бомбардувань, намагаються виїхати у безпечні міста. Деякі хочуть знайти прихисток в інших країнах. Проте, відповідно до закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, до якого були внесені зміни після вторгнення російських військ на територію України, є суттєві обмеження щодо перетинання кордону чоловіками віком від 18 до 60 років.


Зважаючи на те, що у людей виникає безліч запитань, низка міністерств розробили довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб. Це зроблено для того щоб уникнути непорозумінь на кордоні.

У розробці довідника брали участь Міністерство оборони України, Міністерство соціальної політики України, Державна прикордонна служба України, а також експерти проєкту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance.

У довіднику вказано документи, які необхідно пред’явити під час перетину кордону. Він стане у пригоді чоловікам, які супроводжують дітей, доглядають за членами родини та іншими особами, мають інвалідність.

Чоловіки, які супроводжують дітей, можуть виїжджати за кордон, якщо:

  • мають на утриманні троє та більше дітей віком до 18 років;
  • самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • є усиновителями, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, на утриманні яких перебуває дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, віком до 18 років;
  • є батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • є батьками (усиновлювителями), опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, але якій не встановлено інвалідність;
  • мають на  утриманні повнолітню дитину з інвалідністю I чи II групи.

Чоловіки призовного віку, які доглядають за членами родини та іншими особами, можуть перетнути кордон у таких випадках:

  • чоловік здійснює постійний доглядом за хворою дружиною, дитиною, своїми батьками або батьками дружини, які за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
  • чоловік, який має дружину з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини з інвалідністю I чи II групи;
  • чоловік є опікуном особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;
  • чоловік зайнятий постійним доглядом за особою з інвалідністю I чи II групи, або особою, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
  • чоловік є працівником закладу, що здійснює постійний догляд (будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування).

Також у довіднику є пояснення щодо виїзду за межі України тим чоловікам, які мають інвалідність.

Під час перетину державного кордону чоловікам потрібно пред’явити всі документи, що можуть засвідчити одну з цих категорій.

Повний довідник з переліком необхідних документів для перетину кордону представниками кожної категорії, а також зразки, як вони виглядають, можна знайти тут.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика