Підприємців, що втратили бізнес через війну, закликають не мовчати: чому важливо говорити про себе
Тисячі підприємців постраждали та втратили бізнес внаслідок повномасштабної війни росії проти України. Чимала кількість з них змушена буле покинути свої рідні міста, залишивши все. У багатьох із них потужності, техніка, транспорт та інші активи були знищені ракетними та бомбовими ударами. Люди роками вкладали сили, час та гроші в розвиток власного бізнесу й водночас втратили все. А разом із ними залишилися без роботи наймані працівники…
Саме для допомоги малому та середньому бізнесу українські підприємці розпочали роботу над аналогом ленд-лізу. Це спеціальна програма відновлення бізнесу, яка буде підготовлена за посередництва та фінансової участі української лізингової компанії «ЕСКА Капітал» для підприємств, які постраждали від бойових дій.
Суть ідеї ленд-лізу для бізнесу в Україні
Оскільки підприємці, що втратили бізнес через війну, сьогодні можуть покладатися лише на себе та на свої власні обмежені ресурси, відновитися самостійно майже неможливо. Тим більш, що доступ до будь-якого фінансування закритий, а держава не може компенсувати мільярдні втрати всьому малому та середньому бізнесу. Так, іноді з’являються можливості отримати якісь кошти, наприклад, взяти участь у конкурсі на грант сумою 125000 грн тощо. Але цього замало для відновлення повноцінної роботи навіть тим, хто зможе отримати гроші.
Надання спеціального механізму, наприклад «ленд-лізу» техніки від міжнародних партнерів, дасть змогу поступово відробити втрачене. Серед партнерів у наданні привабливих умов для відновлення бізнесу можуть бути великі будівельні компанії, транспортні компанії, виробники та постачальники техніки/транспорту Європи, США, Кореї, Японії, європейські та американські банки, фінансові організації, лізингові та інші галузеві асоціації тощо.
При цьому йдеться не тільки про безоплатне постачання техніки, а й про спрощені та привабливі умови її придбання техніки на умові виплат із терміном оплати до 120 місяців та мінімальним авансовим платежем для клієнта. Гроші будуть дешевими, довгими, а ризик втрати техніки лежатиме на фінансовому партнері, щоб підприємець не був зобов’язаний розраховуватися з кредитором, якщо втрата техніки/обладнання станеться через воєнні дії.
Як можуть допомогти підприємці, які втратили бізнес через війну
Ініціатором програми виступає компанія «ЕСКА Капітал». Вони зазначають, що переговори вже ведуться. Проте для того, аби донести важливість ленд-лізу для українських підприємців міжнародним партнерам, потрібно зібрати реальні кейси бізнесу, який постраждав від війни. Це має показати дійсний масштаб збитків українського бізнесу.
Українців закликають об’єднуватися, «шукати нові шляхи співпраці та звертатися за допомогою до західних партнерів». І зазначають, що жахлива ситуація в Україні – не привід опускати руки. Саме зараз з’являються унікальні можливості, якими слід скористатися.
«Зараз ми збираємо історії підприємців, які постраждали від війни, щоб централізувати їх і достукатися до західних партнерів. Позаяк президент звертається до урядів країн, просячи конкретну зброю, ми звертатимемося до приватних компаній, просячи конкретну техніку та її потрібну кількість. Наша мета полягає в тому, аби програма набула масового характеру, але водночас прагнемо зберегти за нею справжні історії конкретних людей», – коментує Антон Дядюра, підприємець.
Механізм реалізації включатиме:
- збір історій підприємців, які втратили бізнес через війну;
- створення інформаційних матеріалів для залучення партнерів та опису програми (фото/відео та особисті історії, потреби);
- презентація програми;
- запуск інформаційної програми (цільова аудиторія – іноземні партнери);
- розсилання матеріалів, ведення перемовин і фандрайзинг;
- укладання угод з партнерами, доставка техніки в Україну та передача в лізинг клієнтам, збирання платежів і розрахунок із партнерами.
Поділитись своєю історією підприємці можуть через спеціальну форму.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!