Потреби ОТГ у цивільному захисті
20 лютого на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «ULEAD з Європою» / «ULEAD with Europe» та Мінрегіон, відбулася зустріч з представниками громад Запорізької, Чернігівської та Дніпропетровської областей.
Представники Дніпропетровщини на зустрічі: з Гречаноподівської сільської ОТГ, Лошкарівської сільської ОТГ, Миколаївської сільської ОТГ (Васильківського району), Новоолександрівської сільської ОТГ, Троїцької сільської ОТГ. Це ті громади, які беруть участь в проекті ініціативи, впровадженої Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Метою Ініціативи є підтримка об’єднаних громад у процесі розвитку управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту – з особливим акцентом на створення добровільних пожежних команд, які доповнюють професійні пожежні частини.
На порядку денному засідання – оцінка потреб ОТГ. Буде проведено більш детальне обговорення з представниками ОТГ. Ініціатива охоплює широке коло питань. Наприклад:
- розробку проектів законодавчих пропозицій щодо системи місцевого цивільного захисту та діяльності добровільних пожежних бригад (ДПБ) на національному та місцевому рівнях;
- підтримку розробки детальних місцевих планів безпеки за допомогою міжнародних та національних експертів;
- підготовку керівництва ОТГ для управління діяльністю в системі цивільного захисту та порятунку;
- підготовку ДПБ відібраних ОТГ для ефективного реагування на надзвичайні ситуації.
Також обговорюється можливість тренінги для тренерів з числа співробітників ДСНС України та зовнішніх експертів задля подальшого поширення передового досвіду та кращих практик.
Загалом, в результаті участі в Ініціативі двоє представників органів місцевого самоврядування з кожної з 30 громад-учасниць мають змогу пройти чотирьохденне навчання у Польщі з управління цивільним захистом на територіальному рівні з акцентом на розвиток добровільних пожежних команд.
Крім того, дванадцять осіб від кожної з 30 громад-учасниць отримають професійну підготовку з пожежогасіння, реагування на надзвичайні ситуації та надання домедичної допомоги за участі польських експертів та представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Мінімум десять громад з 30 громад-учасниць отримають підтримку у вигляді професійного менторства від міжнародних експертів з аналізу місцевих ризиків та створення детального місцевого плану безпеки та заходів реагування на надзвичайні події.
Буде покращена співпрацю з обласними управліннями Державної служби України з надзвичайних ситуацій, чиї представники теж пройдуть професійне навчання у Польщі. Таким чином, і громади, і представники державної структури будуть працювати на одній хвилі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!