Путінський «воєнний стан» на ТОТ України: що це означає та чи можуть бути якісь наслідки

35853
коментарі відсутні

Путінський «воєнний стан» на ТОТ України: що це означає та чи можуть бути якісь наслідки

Російський диктатор вдався до чергового злочину, запровадивши «воєнний стан» на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема це стосується Криму та частин Херсонської, Запорізької, Донецької й Луганської областей.

Путін також запровадив особливий режим і на російських територіях, прикордонних з Україною. Ідеться про Краснодарський край, Білгородську, Брянську, Воронезьку, Курську та Ростовську області.

 

Що це означає, згідно «документу»

 

«Воєнний стан» передбачає низку обмежень для територій, які тимчасово не підконтрольні українському уряду. Зокрема, це:

  • введення комендантської години (порушників та автотранспорт можуть затримати на строк до 30 діб);
  • особистий огляд громадян, їх речей, житла та транспортних засобів;
  • заборона продажу алкоголю;
  • обмеження продажу ліків, препаратів, що містять наркотичні та сильнодіючі речовини;
  • запровадження особливого режиму в’їзду та виїзду з території, на якій запроваджено «воєнний стан»;
  • залучення місцевих мешканців до робіт на потреби оборони, для ліквідації наслідків обстрілів, відновлення пошкоджених чи зруйнованих будинків;
  • конфіскація майна у громадян і організацій для потреб армії (при цьому вказується, що держава нібито має виплатити вартість вилученого майна);
  • введення військової цензури (контроль за відправленнями та повідомленнями, за телефонними розмовами);
  • зупинка діяльності політичних партій, громадських об’єднань, релігійних об’єднань, які ведуть пропаганду та агітацію;
  • заборона мітингів та страйків.

Крім того, мешканців окупованих територій можуть примусово мобілізувати, хоча для цього потрібен окремий указ президента. Об’єкти господарського, соціального та культурного призначення можуть бути примусово евакуйовані, а людей можуть тимчасово переселити до безпечніших районів (але за законом їм зобов’язані надати житло).

Як відреагувала Україна

 

Влада України наголошує, що будь-які рішення, які сьогодні приймає путін, нічого не змінять. Україна продовжить звільняти свої території. А «воєнний стан» на окупованих українських територіях потрібен росіянам для поповнення армії та мародерства.

«Введення «воєнного стану» на окупованих територіях з боку росії варто розглядати лише як псевдолегалізацію мародерства та розграбування майна українців перед черговим «перегрупуванням». Для України це не змінює нічого: продовжуємо звільнення та деокупацію своїх територій», – написав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Твіттері.

Він також зазначив, що «у такому разі можна констатувати лише одне: у Кремлі перемогла не «партія війни», а «партія мародерів».

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім в ефірі національного телемарафону зазначив, що окупанти мають намір добрати солдатів у захоплених населених пунктах після власної провальної мобілізації. Вони хочуть «офіційно» кидати їх воювати проти України, розуміючи, «що ми не зможемо своїх розстрілювати».

Він нагадав, що у захоплених частинах Донецької та Луганської областей мобілізували вже майже всіх чоловіків. Більшу частину з них відправляють на передню лінію боїв, зокрема й на Херсонську область. Відступати не дають.

«Їх залишають на правому березі Дніпра і вивозять лише командування. А призовників та бойовиків із «ЛНР» залишають там, що називається, стояти на смерть. Можливо, кіно зніматимуть про героїчну оборону Херсонщини. Але очевидно, що їхня тактика– вона не про людей, вона про владу», –  сказав Кім.

Він також порадив всім українцям, яких змусять воювати в армії окупантів, шукати нагоди скористатися програмою «Хочу жити», яка дозволяє здатися. На сайт можна зайти через VPN, оскільки на ТОТ вона може бути заблокована, та зв’язатися з українськими спецслужбами для збереження життя.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика