Що робити, якщо місто окуповане і ворог змушує воювати проти України

7403
коментарі відсутні

Що робити, якщо місто окуповане і ворог змушує воювати проти України

Українські військові продовжують героїчно боронити наші міста в Луганській, Донецькій областях та в інших регіонах. Проте окупантам все ж таки вдається періодично просуватися й встановлювати свій контроль над тими чи іншими населеними пунктами. Безумовно, так буде не завжди, окупація тимчасова й усі українські міста та села будуть звільнені від загарбників. Якщо все ж трапилась така ситуація, головними задачами місцевих мешканців є виживання й уникнення примусової мобілізації, яку проводять окупанти після захоплення населених пунктів.

Вже кілька днів на окупованих російськими військами територіях сходу та у Криму мирних мешканців масово мобілізують для участі у війні проти України. Очікувати такого сценарію можна у Запорізькій області, а також у Херсонській області відразу після того, як російський окупаційний режим проведе незаконний «референдум» щодо створення ще одного угрупування – «ХНР», за прикладом вже окупованих частин Донецької та Луганської областей.

«Наша держава ніяк не може запобігти цій «мобілізації». Тому що наша держава не має жодного впливу, і такі запитання не треба ставити, це не працює. Ми маємо піднімати ці питання на міжнародному рівні, доносячи й доводячи факти такого варварського використання людей до міжнародної спільноти», – радить військовий експерт Сергій Грабський, який наголошує, що Росія вдається до таких дій навмисно, щоб не залучати власні військові ресурси.

Тож як не потрапити до числа примусово мобілізованих і що робити, якщо уникнути цього не вдалося?

 

Уникнення незаконної примусової мобілізації

 

Є кілька основних порад, які можуть допомогти уникнути мобілізації:

  • Евакуація (у разі можливості).
  • Тимчасова зміна місця проживання (не треба повідомляти про нове місце будь-яким способом).
  • Особисте уникання отримання повісток та дзвінків з окупаційних «військкоматів».
  • Зміна номеру телефону або тимчасова відмова від його використання.

 

Як поводитися, якщо послали воювати проти України?

 

У такому разі потрібно пам’ятати, що в юридичній площині ви розглядатиметеся Україною як жертви воєнних злочинів Росії. b) xv Римського статуту. Тож якщо матиме можливість будь-яким чином (включаючи зіткнення із ЗСУ) потрапити на підконтрольну територію, то при першій же нагоді здавайтеся в полон. Повідомте, що ви є громадянин України з території Криму, Донецької та Луганської областей. (Навіть якщо у вас при собі немає документів, що підтверджують ваші слова). Тоді ви залишитеся для України лише жертвами військового злочину та зможете пізніше безпечно повернутися додому живими.

Якщо ви маєте паспорт РФ, який вас зобов’язали отримати, не забувайте, що за законодавством України, всі жителі тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей залишаються громадянами України.

 

Чого не можна робити, якщо все-таки відправили воювати?

 

Не можна у жодному разі виконувати незаконні накази, стріляти у мирне населення та цивільні об’єкти. Якщо ви це зробите, такі дії будуть кваліфіковані як злочини без термінів давності й рано чи пізно вам доведеться відповісти перед судом.

 

Якщо ж ви добровільно приєднуєтеся до збройних сил РФ і берете участь у війні з Україною, то така участь розглядатиметься як злочин за національним законодавством України – до 15 років позбавлення волі. (Ця інформація встановиться рано чи пізно у будь-якому випадку). Якщо ви займаєте командну посаду, будьте готові відповідати у Міжнародному кримінальному суді (Гааґа).

(За матеріалами юристів осередку прав людини Zmina).


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика