Святогірська громада дуже зацікавлена в відновленні, тому там стартував Всеукраїнський проєкт

75249
коментарі відсутні

Святогірська громада дуже зацікавлена в відновленні, тому там стартував Всеукраїнський проєкт
У Святогірській громаді на Донеччині стартував проєкт. «Синергія громадського та державного секторів для посилення захисту прав цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту в Україні».
Захід спрямований на допомогу громаді і проводиться за ініціативи громадської організації «Черкаський правозахисний центр».
Фахівець проекту, юристка східного правозахисного центру Марина Куприкова каже, що захід пройшов за участі начальника Святогірської військової адміністрації, за участі керівників структурних підрозділів, інших представників органів місцевого самоврядування, а також представників ДСНС тощо.
Начальник військової адміністрації дуже сприяв проведенню робочої зустрічі. Представники Святогірської міської адміністрації зацікавлені в експертній допомозі, адже їх цікавить план відновлення громади. Все ж таки це територія, яка нині деокупована. Коли вони були в окупації, то відбулося багато руйнувань. Тому їх цікавить і пошук донорів, і конкретний стратегічний план відновлення, у них це найнагальніше. І вони готові працювати, – каже Марина Куприкова.
Відповідна робота проєкту дозволить створити Дорожню карту з впровадження дієвих заходів з оцінки збитків, порядку їх фіксації та системи реагування з надання підтримки постраждалому цивільному населенню, відновлення громад від наслідків збройної агресії. До слова, органи Національної поліції та ДСНС дуже зацікавилися в тій Дорожній карті, яка буде виготовлена. Проект реалізується з січня 2024 року. У проекті бере участь 8 територіальних громад з Черкаської (Черкаська, Уманська), Донецької (Краматорська, Святогірська), Сумської (Охтирська, Сумська), Чернігівської (Сновська, Іванівська) областей. У кожній з областей долучені фахові експерти, які з 2014 року працюють над питаннями допомоги постраждалому цивільному населенню, розвитку громад та документують злочини, які вчиняються російською федерацією.
Керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк:
У рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» організація працює по всій Україні. Тому і вирішили зробити пілотний проект з восьми громад, щоб комплексно проаналізувати діяльність влади, інших органів щодо фіксації воєнних злочинів.
Якщо говорити про реакцію місцевого самоврядування, чи готові вони працювати з нами, то так, ми бачимо, що місцеві органи самоврядування вбачають у такому проєкті додаткові можливості залучення донорі для відбудови громади, – каже Тарас Щербатюк.

Більш розлого про проєкт в інтерв’ю з Юрієм Щербатюком 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика