Центр «Поруч» у Краматорську допомагає ветеранам АТО у мирному житті

2737
коментарі відсутні

Центр «Поруч» у Краматорську допомагає ветеранам АТО у мирному житті

Більше року на Донеччині працює Центр соціальної адаптації ветеранів АТО і їх сімей «Поруч». За цей час близько 400 осіб отримали професійну допомогу щодо повноцінного повернення до мирного життя. Про це на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі повідомив координатор проекту Володимир Бабич.

«Йде четвертий рік війни, тому учасників бойових дій, які повернулися з передової, стає все більше. Вдома, в цивільному житті, вони стикаються з різноманітними проблемами і труднощами. Ветеранам АТО треба допомогти знайти внутрішні сили, щоб впоратися з подіями, які відбулися, коли людина була на війні, і асимілюватися в суспільстві. Для цього наш Центр надає повний комплекс допомоги за різними напрямками», – розповів Володимир Бабич.

Школа розвитку Громадянської свідомості #Я_Громада дає можливість ветеранам повернутися до повсякденного життя в суспільстві і комунікувати в ньому, знаходити спільну мову з органами влади і вирішувати ті чи інші питання. «Це дуже важливо, щоб людина, повернувшись з війни, відчула себе частиною суспільства, освідомила, що може внести свій особистий вклад для розвитку нашої країни. В рамках цього напрямку в центрі працює Клуб громадського активізму», – повідомив координатор напрямку Володимир Рибалкін.

Іноді для вирішення виниклих проблем ветеранам АТО і їх сім’ям потрібна юридична консультація. У Центрі надають первинну і вторинну правову допомогу. В даний час закінчується розробка «дорожньої карти» по Донецькій області за ключовими юридичними аспектами життя після АТО. Це свого роду покрокова інструкція для ветеранів.

Важливий напрямок діяльності Центру «Поруч» – це психологічна підтримка учасників бойових дій і їх сімей. «У нашому центрі можна отримати психологічну допомогу, якщо є така необхідність, – при цьому як індивідуальні консультації, так і, наприклад, пройти групову терапію за принципом «рівний-рівному». Ми працюємо як з самими ветеранами АТО, так і з їх сім’ями, сприяючи поліпшенню їх родинних відносин», – розповіла координатор психологічного напрямку Олена Зенько.

Одним з моментів фізичної реабілітації воїнів АТО є так звана адріналінотерапія. Така практика заміщення гострих відчуттів, пережитих на війні, екстремальними пригодами в мирному житті, широко поширена в арміях США і Ізраїлю.

«Саме цей метод є дієвим для відключення стану «на війні», оскільки після повернення з зони бойових дій ветеранам часто дуже важко розслабитись внаслідок недостатнього рівня адреналіну, який був нормою на полі бою. У стані спокою їм некомфортно, тому ми долучаємо екстремальну спортивну діяльність, яка визволяє від стресу», – зазначив Володимир Бабич.

Спікери наголосили, що всі послуги Центру надаються безкоштовно. Ними можуть скористатися не тільки ветерани АТО і їх сім’ї, а й вимушено переміщені особи. Доречи, персонал Центру «Поруч» на 90% складається з ветеранів АТО і переселенців.

З усіх питань, що виникають у даних категорій громадян, можна звернутися в Центр соціальної адаптації ветеранів АТО і їх сімей «Поруч» по телефону 063-554-96-95.

Світлана Денисенко

 

Центр «Поруч» у Краматорську допомагає ветеранам АТО у мирному житті - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика