У Полтаві продовжується надання допомоги переселенцям з Донеччини

19042
коментарі відсутні

У Полтаві продовжується надання допомоги переселенцям з Донеччини

П’ятсот сімей внутрішньо переміщених осіб, які через війну з Донецької області виїхали на Полтавщину, отримали коробки з харчовими продуктами. У пакунках олія, м’ясні та овочеві консерви, макарони, крупи, мука, цукор. Дану гуманітарну допомогу отримали переселенці, які зареєструвалися у Центрі підтримки внутрішньо переміщених осіб Волноваського району «Пліч-о-пліч», що працює у Полтаві.

Центр надає підтримку всім без виключення вихідцям з Донецької області, які оселилися на Полтавщині. Люди звертаються до осередку не тільки по продуктові чи гігієнічні набори, а також за консультаціями з розв’язання їх особистих юридичних, психологічних чи соціальних питань.

 

«Без допомоги не вижити»

 

Люди, які отримали пакунки з харчами, вдячні за підтримку. Більшість з них їхали на Полтавщину поспіхом, з мінімумом речей і потребують майже всього. До того ж, на новому місці важко знайти роботу. Не маючи достатніх коштів для існування, із вдячністю отримують будь-яку допомогу. 

Свою історію розповіла пані Валентина. Жінка вже двічі переселенка. У 2014 була вимушена виїхати з Єнакієвого та оселилася у Слов’янську, а у 2022 знов довелося переїжджати. Так з чоловіком опинилися у Полтаві. Обидва пенсіонери з невеликими доходами, тому не пропускають можливості отримати допомогу.

 

У Полтаві продовжується надання допомоги переселенцям з Донеччини - Фото №1

 

«Без допомоги нам не вижити. Проте ми не зловживаємо: йдемо за новою партією продуктів тільки тоді, коли закінчуються попередні запаси. Через Центр «Пліч-о-пліч» отримала допомогу вперше, а до цього відвідувала різні заходи, що були ними організовані. Також планую звернутися за юридичною консультацією», – розказала Валентина.

Така ж доля спіткала й переселенок Риту з Анною. До першого вторгнення росії вони з родинами жили у Донецьку, звідти втекли від окупації до Вугледару. Однак безперервні обстріли та бомбардування міста змусили їх знов тікати, рятуючи дітей та онуків. У Центрі «Пліч-о-пліч» жінки отримали харчові набори, дещо з постільної білизни та памперси для малюків.

 

У Полтаві продовжується надання допомоги переселенцям з Донеччини - Фото №2

 

«Без перебільшення можна сказати, що гуманітарка допомагає нам вижити. Виплат, що нараховують нам як ВПО, не вистачає, на роботу у нашому віці складно влаштуватись. Тому й шукаємо будь-якої підтримки, а для цього звертаємось до всіх організацій, про які знаємо», – поділилися Рита та Анна.

 

Допомога звідусіль

 

На даний час у Центрі підтримки внутрішньо переміщених осіб Волноваського району «Пліч-о-пліч», що працює у Полтаві, зареєстровано понад 1300 родин – переселенців з Донецької області. Це близько 4 тисячі осіб.

Окрім продуктових наборів, через Центр розподіляються гігієнічні набори,  посуд, ковдри, подушки, одяг, взуття, ліхтарики, памперси. На жаль, їх не буває у достатньої кількості, тому такі речі видають за мірою їх надходження та окремим категоріям громадян.

«Ми розуміємо, що жителі Донецької області, які мусили тікати від війни, знаходяться у скрутному становищі. Багато з них пережили стрес, втратили роботу або близьких. Їм конче потрібна різнопланова допомога, і матеріальна і нематеріальна. Через наш Центр «Пліч-о-пліч» ми намагаємось всіляко підтримати наших земляків і задовольнити їх нагальні потреби», – підкреслив Сергій Демченко, голова Волноваської районної ради (на фото).

 

У Полтаві продовжується надання допомоги переселенцям з Донеччини - Фото №3  

 

Наразі підписано меморандуми про співпрацю з цілою низкою гуманітарних організацій, як міжнародних, так і вітчизняних. Це Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, «Проліска», «Право на захист». Через них надходить така потрібна для вимушених переселенців допомога. Також ведеться пошук інших потенційних донорів.

Днями був оформлений договір про співробітництво з благодійною організацією «АДРА». В рамках цих домовленостей для переселенців з Донеччини передбачено надходження гуманітарного вантажу у складі 900 харчових наборів. Перші 500 саме й були розподілені через Центр «Пліч-о-пліч». Продовольство надійшло за сприяння Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Світлана Денисенко

      


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика