У рятувальників Донеччини додалося роботи

7214
коментарі відсутні

рятувальники авто ДСНС

Ворог все щільніше обстрілює Донеччину. Гинуть люди, руйнується житло, багато населених пунктів залишається без постачання харчів та води. Чим ближче фронт, тим більше місцевих мешканців хочуть виїхати у безпечні місця.


Переважно це люди похилого віку та хворі, яким важко самостійно пересуватись. У всіх цих випадках на допомогу приходять співробітники Донецького управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Проте в літню спеку рятувальникам все частіше доводиться займатися тушінням пожеж та проводити профілактичну роботу щодо займань на сільгоспугіддях. Адже загоряння виникають як від обстрілів російських військових, так і від необережного поводження з вогнем. Крім того, деякі люди не дотримуються правил безпеки під час відпочинку на водоймах.

 

Вода, харчі та евакуація

 

Внаслідок ворожих обстрілів багато громад Донецької області залишилося без водопостачання. Тепер єдина надія місцевих жителів, які залишилися у своїх домівках, – на привізну воду. ЇЇ рятувальники привозять до всіх населених пунктів, куди можуть дістатись. Везуть тонами розливну технічну воду, а також питну у пляшках та великих ємностях. Люди чекають приїзду хлопців на червоних машинах та вишукуються в чергу за цінним ресурсом.

 

У рятувальників Донеччини додалося роботи - Фото №1

 

Також за потребою рятувальники доставляють питну воду до лікарень області. Лише за один раз співробітники Краматорського районного управління привезли тону питної води у пляшках краматорським лікарням № 1 та № 3.

Відбувається й підвіз харчових продуктів. Впродовж дня 5 липня у Торецьку, Добропіллі, Бахмуті та Мар’їнці рятувальники Донеччини завантажили та розвантажили 51 тону гуманітарної допомоги. Також були доставлені продуктові набори мешканцям населених пунктів, де ведуться активні бойові дії.

Не припиняється евакуація місцевого населення. Зараз це робити все складніше, оскільки порятунок цивільних часто супроводжується обстрілами, а вивозити доводиться людей, більшість з яких є маломобільними. Втім їх не кидають напризволяще – виносять з домівок на ношах, візочках, перевозять до Покровська, а звідти потягами відправляють у безпечні регіони.

 

У рятувальників Донеччини додалося роботи - Фото №2

 

На початку липня із зони активних бойових дій рятувальники змогли евакуювати близько 70 осіб із селищ Нью-Йорк, Очеретине та міста Торецьк. Серед них було 13 дітей та 8 осіб з обмеженими можливостями. Іноді доводиться вивозити поранених місцевих мешканців. 2 липня рятувальники Авдіївського гарнізону на автомобілі швидкої медичної допомоги евакуювали чоловіка та жінку з Авдіївки. Мешканці зазнали поранення внаслідок обстрілів міста. Обох доставили до лікарень.

Всього з початку великої війни співробітники донецького управління ДСНС евакуювали з населених пунктів Донецької та Луганської областей близько 9,5 тисяч осіб.

 

Небезпечні вогонь та вода

 

Великого клопоту рятувальникам додає липнева спека. Дедалі складніше тушити пожежі, що виникають внаслідок ворожих обстрілів. 5 липня відбувся масований обстріл міста Слов’янськ, загорілися споруди на території Центрального ринку загальною площею 1200 кв. м. Вогонь швидко розповсюджувався на сусідні будівлі. Пожежу тушили протягом п’яти годин.

Зараз на Донеччині жнива входять в активну фазу. При тому загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, а також людська недбалість. Ціле поле може перетворитися у чорний попіл від найменшої іскри. Тому співробітники ДСНС проводять інструктажі на протипожежну тематику із працівниками сільгосппідприємств.

Утім не всі возгоряння спричинені людською безвідповідальністю. Все частіше  пожежі виникають внаслідок ворожих обстрілів. Так, у Краматорському районі на великій території відбулось займання хліба на корені.

 

У рятувальників Донеччини додалося роботи - Фото №3

 

Іншу небезпеку становлять водойми. У спекотну погоду людей тягне до води, й іноді із сумним результатом. Протягом двох днів липня на території Бахмутського району з місцевих водойм було вилучено тіла двох потопельників – жінки та чоловіка.

Рятувальники нагадують: цього року офіційних пляжів та місць для купання на території Донецької області не визначено. Кожна водойма може буди небезпечною, особливо зараз, коли натрапити на вибухонебезпечний предмет можна будь-де. Зараз такий час, що небезпека чатує на людей усюди, тож треба бути обережнішими. І тоді роботи у рятувальників хоча б трохи поменшає.

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»

Фото: Головне управління ДСНС України у Донецькій області


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика