У самопроголошених республіках готуються до виборів
Після виборів президента РФ, що відбулися 18 березня, з’явилися тенденції до того, що в 2018 році готуються до виборів на «територіях» самопроголошених народних республік Донбасу.
Це пояснюється двома причинами: восени 2014 року у самопроголошеній ДНР відбулися «вибори», коли «головою» було «обрано» Олександра Захарченка, то ж час провести черговий спектакль задля «легітимізації» влади ватажка терористів, хоча б в очах пересічних росіян, оскільки у самій «народній республіці», не кажучи вже про Україну чи світ, цей фарс нікого не переконає.
Нинішній «голова» ЛНР Леонід Пасічник взагалі прийшов до влади внаслідок військового перевороту у листопаді 2017 року, тож особливо прагне «легітимізації» влади.
Як передають ЗМІ, ватажки ОРДО дали вказівку головам районних окупаційних адміністрацій окупованих Макіївки і Горлівки, перевірити стан готовності до проведення «виборів» ОРДО, запланованих на 4 листопада 2018 року.
Координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук зазначив: «Для просування і спроб легітимізації «ЛДНР» у країнах Європейського Союзу, ватажки «комуністичної партії ДНР» погодили з представниками партії комуністичного відродження в Італії можливість проведення в середині квітня в Римі та Мілані акцій, спрямованих на підтримку «ДНР/ЛНР».
Ватажок ДНР Олександр Захарченко 22 березня провів «пряму лінію» з мешканцями Харкова та провів прес-конференцію для «ЗМІ» ДНР.
Обидві події Захарченко використав для гучних заяв, що явно несли передвиборчий контекст.
Так, під час прямої лінії з Харковом він заявив, що вони начебто вже «перемогли» Україну, оскільки зламали бойових дух ЗСУ, що досить дивно, враховуючи те, що останній рік Україна визволяє території загарбані ДНР.
Також Захарченко заявив, що 2018 рік буде для Донбасу роком реформ і проривів. До останніх він дорівняв плани по «штурму міста, звільнення (чи то пак розширення – прим. Авт.) території», а також заявив про чергові плани по створенню нової республіки, цього разу «Харківської народної республіки».
«Чому не можна піти по шляху, який склався після розпаду СРСР, коли зробили безліч різних незалежних держав? Потрібно проводити роботу, пояснювати, що немає нічого поганого у створенні тієї ж Харківської Народної Республіки, – заявив Захарченко.
Втім, окрім експансіоністських планів, ватажок ДНР повідомив про те, що «сьогодні ми повинні думати про людей і про те, як ми будемо відновлювати нашу економіку».
Певними кроками у цьому напрямку стали деякі зміни у соціальній сфері, про які заявив або анонсував ватажок ДНР.
Так, за його словами створено Фонд допомоги коміссованним бойовикам і сім’ям ліквідованих бойовиків, і ця програма допомоги торкнеться сфер охорони здоров’я, освіти і соціального захисту тощо. Дивно, що цю програму відкривають аж через 3,5 роки після початку бойових дій, проте не дивно, якщо припустити, що це робиться задля піару напередодні «виборів» у республіці.
Також Захарченко повідомив, що у 2018 році планується закрити дуже багато питань. В першу чергу, розглянути питання підвищення пенсій, мінімальних заробітних плат і стипендій. Також до числа пріоритетних питань відноситься погашення заборгованостей по зарплатах.
На разі мінімальна заробітна платня у ДНР складає 3100 російських рублів що приблизно у 2,5 рази менше, аніж мінімальна зарплатня в Україні.
Отже, заяви Захарченка про «реформи» та підвищення соціальних стандартів в ДНР із високою мірою ймовірності дозволяють припускати, що у цьому році в самопроголошених республіках планують провести «чергові вибори». Щоправда не факт, що вони відбудуться, адже як показав минулий досвід, вони скоріш за все не будуть визнані ніким, що робить їх не дуже вигідними та потрібними РФ, оскільки їх проведення будуть нагадувати «спектакль одного актора» та ще й максимум для декількох глядачів.
Єдине що наразі радує – тиша на передовій.
Прес-центр штабу АТО повідомляє: «протягом минулих діб режим повного припинення вогню російсько-окупаційними військами дотримувався в повній мірі. Обстрілу наших укріплень не зафіксовано».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!