Україна готується до нової хвилі COVID-19

6346
коментарі відсутні

Україна готується до нової хвилі COVID-19

Влітку кількість хворих на сезонні респіраторні захворювання традиційно зменшується. Те саме стосується і коронавірусу.

Війна аж ніяк не вплинула на небезпеку зараження, хоч сьогодні у новинах майже немає повідомлень про захворювання, як це було раніше.

Тим не менш, показники почали зростати.

За даними МОЗ тільки за минулий тиждень виявлено майже 4 тисяч нових випадків. Це майже наполовину більше, ніж у позаминулий тиждень. Госпіталізовано 1,7 тисячі людей, зафіксовано 16 летальних випадків. Проте лише 4,5% ліжко-місць, виділених під лікування коронавірусу, зайнято станом на даний час.

«Одна з причин активного розповсюдження хвороби – новий різновид «омікрона» ВА.5. Випадки мутації штаму були виявлені у Чернівецькій та Волинській областях. Останні місяці «омікрон» ВА.5 активно циркулює у країнах ЄС – ним хворіють близько 70% всіх пацієнтів. За попередніми даними дослідників німецького Інституту імені Роберта Коха, ВА.5 передається швидше та призводить до більшої кількості госпіталізацій, ніж попередній варіант «омікрона». Водночас щеплення бустерною дозою ефективне проти нової мутації коронавірусу», – повідомив голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

За його словами, профільне міністерство продовжує підготовку медичних закладів до можливої нової хвилі COVID-19. Наразі закуповується нове обладнання для діагностики вірусу.

«Зокрема, декілька днів тому МОЗ за підтримки Світового банку придбав ампліфікатор для референс-лабораторії ЦГЗ. Він дозволить проводити більше досліджень методом ПЛР та виявляти мутації вірусу».

Також у лікарнях встановлюються кисневі станції, які дозволяють медзакладам бути незалежним від постачання кисню у балонах. Це важливо в умовах війни, оскільки частина виробників кисню опинились на території активних бойових дій.

У регіонах сформований запас тестів на COVID-19 та вакцин Pfizer та CoronaVac на декілька місяців.

«МОЗ закликає зробити бустерне щеплення та убезпечити себе від хвороби під час наступної хвилі СOVID-19. Поки що двома дозами вакцини щепилися 15 млн українців, бустерною – лише 2 млн. Також в Україні дозволена друга бустерна доза проти COVID-19 людям 60+ та пацієнтам з хронічними хворобами».

Наразі немає черг до пунктів вакцинації. Тож варто скористатися можливістю зробити щеплення до того часу, коли розпочнеться нова хвиля коронавірусної хвороби.

Перелік пунктів щеплення з адресами та номерами телефонів для запису за посиланням bit.ly/vaccinationpoints.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика