«Україна напала на Донбас»: що стоїть за заявою міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова?

11426
коментарі відсутні

«Україна напала на Донбас»: що стоїть за заявою міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова?

16 жовтня глава МЗС Росії Сергій Лавров звинуватив Україну в нападі на Донбас.
Заяву міністр зробив під час Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в Сочі, передає УНІАН.

Лавров вважає, що Мінські домовленості не виконуються через нездатність або небажання української влади виконати свою частину політичних реформ і «надати гарантії безпеки населенню Донбасу».

Голова зовнішньополітичного відомства Росії також заявив, що жителі Донбасу «опинилися в нинішній ситуації тому, що відмовилися підтримати антиконституційний державний переворот».

«Ця частина Донбасу не нападала на решту території України. На них напали. Напали, оголосивши їх терористами. Так не буває, вони ж не хотіли нічого, крім того, щоб їх не чіпали. Вони сказали: “ми ваш переворот не визнаємо, дайте нам розібратися що і як”. Їм досі закидають звинувачення в тероризмі і судити їх збираються», – сказав Лавров.

Можна було б віднести цю заяву до традиційної пропаганди, але не все так просто, адже слідом за заявою відбулося одразу декілька подій.

Так, як повідомив Прес-центр штабу АТО на власній сторінці у Фейсбуці обстановка у районі проведення АТО продовжила загострюватись. На протязі 16 жовтня незаконні збройні формування 36 разів порушили перемир’я проводячи обстріли Збройних Сил України з гранатометів, кулеметів, мінометів та використовуючи БМП.

Внаслідок цих обстрілів один військовослужбовець ЗСУ загинув та двоє були поранені. Ще один отримав смертельні поранення у результаті підриву на невідомому вибуховому пристрої.

Більше того, того ж таки 16 жовтня Прес-центр штабу АТО повідомив про обстріл з мінометів незаконними збройними формуваннями селища Залізне у Донецькій області, що призвело до поранення 48-річної жінки, котру доправили Торецької міської лікарні з діагнозом – поранення області шиї та тулуба.

«Українська сторона СЦКК засуджує дії НЗФ ОРДО щодо обстрілів населених пунктів, що ставить під загрозу життя та здоров’я цивільного населення. Такі дії керівництва ОРДО свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту, демонструють небажання дотримуватися режиму припинення вогню та свідоме невиконання Мінських домовленостей», – йдеться у повідомленні Прес-центру штабу АТО у Фейсбуці.

Крім цього, речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник під час брифінгу із посиланням на ГУР Міноборони повідомив, що на тимчасово окуповані території Донбасу прибула комплексна комісія Восьмий армії Південного військового округу Збройних сил Російської Федерації.

«Мета цього так званого візиту – визначення реального стану бойової і мобілізаційної готовності окупаційних військ, їх озброєння і техніки», – підкреслив він.

Того ж дня 16 жовтня, «голова» самопроголошеної ДНР Олександр Захарченко заявив, що не пустить миротворців ООН на окупований Донбас. Про це він повідомив у Ростові-на-Дону, повідомляє «Телеканал Дощ».

Захарченко зазначив, що готовий погодитися на охоронну місію ОБСЄ. За його словами, нехай везуть ще й собак, щоб ті теж охороняли. Як стверджує Захарченко, миротворці на окупованому Донбасі бойовикам не потрібні.

«Нехай ще собак везуть, нехай теж охороняють. А як миротворців – ні, не пущу. Навіщо нам миротворці – Росія, країна конфліктів виходить?», – сказав він.

Дивний збіг: одночасно із заявою міністра закордонних справ Росії загострюються бойові дії на Донбасі, що призводить до втрат ЗСУ, котрі звичайно ж у відповідь відкривають вогонь, а знемагаючий від «нападу України» Донбас чомусь відмовляється від допомоги миротворців, ціль яких як раз знизити градус бойових дій і котрих хоче ввести та сама Україна котра нібито воює з Донбасом.

Чи не дивно?

Але нічого дивного немає у тому якщо припустити, що слова міністра закордонних справ мали на меті не виявити занепокоєння жителями Донеччини та Луганщини, а перешкодити реалізації українському плану введення миротворців на Донбас по лінії державного кордону з РФ. Останнє зробить неможливою дієву військову допомогу самопроголошеним республікам.

Після прийняття у першому читанні Закону України про реінтеграцію Донбасу у якому РФ надано статус окупанта Донбасу, українська сторона зможе наполягти на невключені у склад майбутніх миротворців російських військових як представників зацікавленої сторони і таким чином обійти можливе вето РФ як постійного члена Радбезу ООН на введення миротворців за українським планом.

Схоже у РФ розуміють можливість такого варіанту, то ж вирішили протидіяти за допомогою загострення бойових дій, у чому традиційно звинуватять Україну, та про всяк випадок – прикритися небажанням власних маріонеток на кшталт Захарченко приставати на український варіант введення миротворців.

То ж скоріше за все треба чекати чергових гучних заяв з Росії та у зоні АТО слід очікувати нових загострень, котрі ці заяви нібито «підтвердять».

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика