Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені 

7127
коментарі відсутні

Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені 

Громадські лідерки з Краматорська, Дніпра, Харкова та Одеси в рамках українсько-німецького проєкту «Разом до демократії» ініціювали міжнародну конференцію «Жінки на війни», яка наприкінці липня відбулася у Берліні.

Які теми обговорювалися українками та німкенями на заході, які меседжі вдалося донести до західної аудиторії, як війна змінила напрямок проєкту та чому важливе його продовження – про це учасниці розповіли на zoom-зустрічі, що була технічно підтримана Антикризовим медіа-центром.

 

Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №1

 

Проєкт «Разом до демократії», ініційований організацією EAF Berlin за підтримки Фонду Конрада Аденауера, стартував ще у мирний час, восени 2021 року. Учасниці працювали над тим, щоб якомога більше жінок залучалися до політичних процесів на місцевому рівні. Проводилися відповідні навчання та обмін досвідом з місцевими німецькими політикинями.

Після повномасштабного російського вторгнення напрямок проєкту змінився. Тепер йдеться про всебічну солідарність з Україною, про політичну підтримку та практичну допомогу партнерам. Українські жінки розповідають німецьким учасницям про жахливі події, що відбуваються в нашій країні, про масову евакуацію мирного населення, про волонтерський рух. 

Як українські жінки тримають фронт в українсько-німецькому проєкті «Разом до демократії» – пропонуємо головні тези zoom-зустрічі.

Лілія Кісліцина – учасниця проєкту, співзасновниця ГО «Smarta», координаторка «Коаліції 1325 Донеччина», радниця міського голови Краматорська з гендерних питань, докторка філософії:

Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №2 «Щиро дякую німецькій стороні, зокрема представницям організації «EAF Berlin» та Фонду Конрада Аденауера за те, що впродовж всіх тривожних місяців були поруч. За щирий інтерес до подій в Україні та до наших особистих історій, за бажання почути правду. З вашу моральну підтримку та реальну допомогу. Ця допомога є щирою, суттєвою та дуже своєчасною. Дякую кожній німецькій жінці, завдяки котрій діти у Краматорську та літні люди у Дніпропетровській області отримали продуктові набори та необхідну увагу. За допомогу переселенцям, які знайшли прихисток у Дніпровському університеті. Дякую за те, що жінки Німеччини продовжують виконувати свою благодійну місію»

 

Брігітта Трібель – керівниця представництва Фонду Конрада Аденауера у Харкові:

«На початку війни ми мусили виїхати з нашого офісу в Харкові, проте нині з Німеччини ми працюємо на менш інтенсивно, ніж раніше. Ми вирішили продовжувати проєкт у напрямку підтримки суспільства, жінок-військових і жінок, які виборюють перемогу в тилу та відбудовуватимуть Україну після її досягнення. Така наразі є місія Фонду Конрада Аденауера в Україні. У цьому аспекті ми розпочали новий напрямок роботи – проведення заходів на кшталт того, що відбувся два тижні тому в Берліні, на яких українські жінки розповідають німецьким жінкам і всьому населенню, що насправді відбувається зараз в Україні» Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №3

 

Хельга Лукошат – ініціаторка проєкту «Разом до демократії», докторка наук, президентка Європейської академії жінок у політиці та бізнесі у Берліні EAF Berlin:

Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №4 «Наша мета – досягнення гендерної рівності, підтримка жінок у керівному складі політики та економіки на місцевому рівні, бо саме на місцевому рівні народжується демократія. Восени минулого року я відвідала Україну разом з колежанками з Фонду Конрада Аденауера та була вражена тим, скільки ініціатив реалізують українські жінки на місцях. Зазначу, що наразі в Україні жінки краще представлені в політичному та суспільному житті, ніж у Німеччині. 27% українських жінок займають політичні посади, 10% жінок є обраними керівниками територіальних громад. Після 24 лютого на перший план вийшла інформаційна складова. Ми поширюємо інформацію в Німеччини через «Ньюс леттер», в якому українські жінки розповідають, що насправді відбувається в Україні, що вони відчувають. Таким чином німецькі жінки можуть почути голоси українських жінок. Паралельно було задіяно багато людей, які долучилися до гуманітарної допомоги, яку ми відправляли в Україну»

 

 

Ірина Грицай – учасниця проєкту, радниця ректора Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, д.ю.н., професор, академік Академії наук вищої освіти Україні:

«Українське суспільство впевнено крокує до європейських демократичних цінностей. Маю честь долучитися до цієї роботи. Проте 24 лютого ми опинилися у новій реальності, що змусило переорієнтувати наш проєкт. А саме – додати гуманітарну складову та інформаційно-просвітницьку діяльність. Дякую нашим німецьким партнеркам за допомогу у придбанні необхідних речей для внутрішньо переміщених осіб та підтримку прифронтових громад. Не менш важливим є інформування міжнародної спільноти про те, що коїть російська армія на території України. Головне, що нас чують як представники громадянського суспільства, так і державних інституцій Німеччини» Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №5

 

Юлія Сєдая – учасниця проєкту, громадська діячка з Харківщини, докторка філософії, експертка з питань паритетності в політиці, кандидатка соціологічних наук, стипендіантка EAF- Берлін:

Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №6 «Дякую німецьким партнеркам за стратегічне бачення України після нашої перемоги та за підтримку цього проєкту, який є дуже важливим для нас. В його рамках ми інформуємо німецьке суспільство про злочини росії проти українського народу. Також ми співпрацюємо з українською діаспорою в Німеччині щодо ідентифікації нашої країни. За підтримки Фонду Конрада Аденауера проводиться дослідження «Жінки в армії» з метою виявлення основних потреб та їх розв’язання в подальшому»

 

Наталія Делієва – учасниця проєкту, волонтерка з Одеси, голова ГО «Асоціація жінок України «Дія»:

«Цей проєкт по залученню жінок у політику дуже важливий. Ми маємо просувати гендерну рівність та паритетну демократію. Перебуваючи в Берліні, я з’ясувала, що проблеми існують як в Німеччині, так і в Україні. Зокрема, жінкам-депутаткам важко пробитися зі своїм законопроєктом, рішенням, чи зайняти керівну посаду в депутатській комісії. Водночас в Німеччині є премія для жінок у місцевій політиці імені Хелен Вебер – нею нагороджуються депутатки за вагомий внесок у розвиток своєї громади. Вважаю, що таку ж премію треба започаткувати в Україні» Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №7

 

Ольга Котлицька – журналістка з Німеччини:

Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №8 «Теми, що були підняті на конференції у Берлині, вже мають своє продовження. У перші дні війни ми започаткували інформаційний радіо проєкт «Правда для росії». Два рази на тиждень готуємо передачі про події в Україні та транслюємо їх у найвіддаленіші куточки країни-агресорки. Доносимо правду про війну до російських слухачів. При тому важливим аспектом нашої роботи ми вважаємо збір інформації від очевидиць подій та надання цих свідчень до кримінальної поліції Німеччини для розслідування».

 

Мануела Мьоллер – менеджерка проєктів EAF Berlin:

«Проєкт «Разом до демократії» продовжується. В серпні ми плануємо провести ще один тренінг для жінок-лідерок з різних сфер – політики, бізнесу, громадського сектору. Запросимо учасниць зі східної та південної України. Окрім навчальної компоненти обов’язково буде оприлюднення інформації про події, що відбуваються в країні та як їх переживають самі українки. Дуже важливим є таке інформування, обмін думками, налагодження довірливих відносин між жінками України та Німеччини» Українки тримають інформаційний та гуманітарний фронт на міжнародній арені  - Фото №9

 

Попри зміну вектора, проєкт «Разом до демократії» триває та знову повертається до теми жіночого лідерства. Сьогодні десятки тисяч жінок отримують бойовий досвід, мільйони добровільно взяли на себе обов’язок допомагати армії та постраждалим від російської агресії. Через ці випробування народжуються нові майбутні лідерки післявоєнної України.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика