«Долонька допомоги» – проєкт на Полтавщині для переселенок

7093
коментарі відсутні

проєкт «Долонька допомоги»

Переселенці з Бахмута започаткували на Полтавщині проєкт «Долонька допомоги», аби прийти на допомогу жінкам з дітьми та покращити їх емоційний стан через війну та переселення.

 

Жінки для жінок

 

Тетяна Єрохіна – двічі переселенка. У 2014 році вона виїхала з Горлівки, бо не могла жити й працювати в окупованому місті. Приїхала до Бахмута. Спочатку працювала в громадському секторі, потім був період державної служби.

Через початок повномасштабного наступу Росії на Україну була змушена знов тікати від війни. Цього разу родина обрала мирну Полтавщину.

За проєктом від Українського жіночого фонду створена ще в Горлівці громадська організація «Розправ крила – живи на повну» отримала грант на підтримку активностей жінок у Бахмуті. Метою цього проекту було об’єднання жінок у громадську організацію та створення можливостей для розвитку. Так з’явилась у Бахмуті ГО «Форум успішних жінок».

 

«Долонька допомоги» - проєкт на Полтавщині для переселенок - Фото №1

 

Нове життя на Полтавщині

 

Коли у лютому розпочалась велика війна і довелось виїхати з Бахмута, активістки громадської організації знов знайшлись та продовжили спілкування між собою. З’ясувалось, що більшість тимчасово зупинились у Полтавській області.  Хто в містах, хто в селах.

Проблеми були схожими: селились по дві-три родини під одним дахом, облаштування побуту впливає на психологічний стан кожного в родині. Так народився проєкт «Долонька допомоги», який підтримав Український жіночий фонд, спрямований на психологічну підтримку, соціальний захист жінок та дітей з числа переселенців.

Проведення заходів та активностей стало можливим завдяки  підтримці  Уряду  Канади  в рамках проекту «Голос жінок і лідерство –Україна».

 

«Долонька допомоги» - проєкт на Полтавщині для переселенок - Фото №2

 

«Коли стан мами буде врівноважений, спокійний, це відчуватимуть і діти, саме тому важливе створення психоемоціонального комфорту в родині», – каже керівниця проєкту Тетяна Єрохіна.

До команди проєкту долучились справжні професіоналки та оптимістки і при цьому квасиві жінки. Усі вони – переселенки з Донецької області, з різних міст і селищ

«Ми навіть не знали одна одну. Але бажання підтримати себе і своїх близьких, протянути долоньку допомоги, а може і підставити своє маленьке плече, спонукало нас об’єднатися. В нашій групі є педагоги, логопеди, фармацевти,економісти і навіть держслужбовці. Дякую кожній з вас, що долучилися до гарної справи», – каже Тетяна.

 

«Долонька допомоги» допомагає розправити крила

 

Серед перших заходів у рамках проєкту була зустріч жінок з дітьми в Кременчузі. Долучились переселенки з Авдіївки, Харкова, Бахмуту та району. Прийшли навіть ті переселенці, які у 2014 році з окупованої Горлівки переїхав до Полтавщини.

Обговорювали спільні радощі та шукали шляхи виходу з проблем. Серед них, наприклад, пошук житла для тих, хто знайшов прихисток у школі. До осені доведеться з’їхати, бо школа готується розпочати учбовий рік.

Поки дорослі спілкувались, діти малювали автопортрет родини. У рамках проєкту проходить ярмарка корисних порад. Розробили маршрутну картку ВПО, як оформити довідку, куди звертатись за допомогою, як отримати медичний супровід тощо.

 

«Долонька допомоги» - проєкт на Полтавщині для переселенок - Фото №3

 

Зберегти себе

 

Розрахований на два літніх місяці проєкт «Долонька допомоги» передбачає проведення тренінгів, індивідуальних консультацій та відпочинок з дітьми. Мають намір поїхати покататись на конях, зібратись на пікнік, подивитись фільм у кінотеатрі.

«Через війну, нерозуміння свого майбутнього емоції у жінок вирують, а треба зберегти свій психоемоційний стан заради себе і близьких», – каже Тетяна.

Розпочали підготовку до наступної зустрічі в рамках проєкту «Долонька допомоги». Готові працювати відразу на трьох локаціях: діти з дорослими, жінки та жіночка в інвалідному візку, яка потребує відновлення після перенесеної хвороби. Вже розшукали приладдя для масажу.

 

Долонька до долоньки

 

«Проєкт «Долонька допомоги» – це не тільки допомога учасникам нашої цільової групи, не просто тренінги і консультації. Це щоденна робота, пошук та обмін корисною інформацією, телефонні розмови про стан справ і, навіть, допомога у вирішенні побутових питань»,  – зазначає Тетяна Єрохіна.

 

«Долонька допомоги» - проєкт на Полтавщині для переселенок - Фото №4

 

Несподіваною приємністю стала допомога одній учасниці проєкту від іншої. Жінка в інвалідному візку після інсульту втратила рухливість руки та ніг, але здаватись не хоче. Наталія Піляєва запропонувала професійну допомогу з корекції рухливих можливостей цієї жіночки.

«Ось і перша долонька допомоги в дії, – каже Тетяна Єрохіна.

 

Джерело фото: ФБ-сторінка «Розправ крила – живи на повну»

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика