В обласній раді пройшли вибори Президента України
Більше трьохсот школярів з усієї області обирали очільника країни. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської обласної ради. Така Всеукраїнська імітаційна гра-моделювання проводиться в рамках проекту з громадянської освіти дітей і молоді «М18 — Ми можемо більше!». Головна особливість в тому, що учасники роблять свій вибір не за іменем кандидата, а орієнтуючись на зміст їх передвиборчих програм. Імена Президентів приховані за літерами (Кандидат А, Кандидат Б тощо). Проект є винятково освітнім та політично нейтральним.
Голова обласної ради Гліб Пригунов привітав молодь із їхнім першим досвідом, побажав зробити усвідомлений вибір та звернув увагу на головну мету проекту:
«Країна потребує молодь з активною громадянською позицією, які будуть робити власний вибір та нести за нього відповідальність. Цей проект навчає звертати увагу не на персоналії і популістські заклики, а на фаховість та аргументованість програм. Дуже важливо в сучасних реаліях бути політично обізнаним, адже через два-три роки наше підростаюче покоління буде самостійно обирати курс розвитку та організовувати політичне життя України!».
Учасники заходу, які були в ролі членів виборчої комісії, склали присягу народу України. Діти ознайомились із реальним процесом голосування на виборчій дільниці та зробили свій вибір. Оголошення результатів відбудеться після офіційних виборів президента України. Втім, головна робота була зроблена ще до проведення «виборів», переконують організатори. Більше двох місяців учнів знайомили із програмами реальних кандидатів у президенти, навчали відрізняти реальні пропозиції від обіцянок, ознайомили їх із законодавчими нормами виборчого процесу.
Така імітаційна гра-моделювання була заснована у Німеччині. Щорічно там в ній бере участь більше 240 тисяч дітей (президентські, парламентські і місцеві вибори). Польща на разі переймає досвід і впроваджує таку гру у себе. Грузія вже переконалася в її доцільності.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!