В Україні запустили Державний аграрний реєстр для підтримки фермерів

16350
коментарі відсутні

В Україні запустили Державний аграрний реєстр для підтримки фермерів

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України заявили про запуск онлайн платформи для підтримки фермерів – Державний аграрний реєстр. Аграрії зможуть у режимі реального часу бачити нові програми від держави та міжнародних донорів і подавати заявки на отримання підтримки.

Платформа вже відкрита для реєстрації, а найближчим часом на ній з’являться перші програми допомоги дрібним аграріям, які вирощують сільськогосподарські культури або тримають корів.

 

Державний аграрний реєстр – єдиний цифровий хаб для агровиробників України

 

Державний аграрний реєстр (ДАР) – автоматизована електронна система, що створена для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв. Ідеться про будь-яку підтримку, що надаються в рамках державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів та іншої технічної допомоги.

Це єдиний цифровий хаб для агровиробників України, розроблений за технічної допомоги Європейського Союзу. Він працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС.

Після реєстрації в ДАР агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

«Незабаром в ДАР з’являться перші програми підтримки завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу. Ми закликаємо всіх міжнародних партнерів приєднуватися до платформи ДАР, щоб підтримати агровиробників України у швидкий, прозорий та безпечний спосіб», — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Читайте також: Аграрії зможуть отримати компенсацію за вкрадений урожай

Як ДАР допоможе аграріям

 

Головними перевагами Державного аграрного реєстру є абсолютна прозорість, підзвітність у сфері адміністрування підтримки для сільгоспвиробників та зручність у використанні. Окрім того, платформу використовуватимуть міжнародні партнери для аналізу та надання підтримки українським фермерам.

«ДАР також надає потужний аналітичний інструмент для аналізу фактичного стану аграрного виробництва та статусу його виробників. Дуже важливо, щоб й інші партнери з розвитку України допомагали уряду посилити ДАР, використовуючи його у майбутньому для надання допомоги в аграрному секторі», – наголосив керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне.

Самі аграрії можуть використовувати ДАР для отримання доступу до інформації про наявні програми державної підтримки в режимі реального часу та своєчасно подавати заявки на отримання допомоги.

«Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис», – зазначив заступник Міністра аграрної політики Денис Башлик.

Читайте також: Продовольча безпека – на засіяних полях Донеччини

Хто може зареєструватися ДАР та як подати заявку

 

Державний аграрний реєстр відкритий для реєстрації всіх виробників сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. У ДАР можуть зареєструватися навіть фізичні особи.

«Однак, будь ласка, майте на увазі, що дія більшості державних програм підтримки поширюється лише на суб’єктів, зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та ФОПів», – наголошують на платформі.

Читайте також: Кількість реєстрації нових ФОПів побила рекорд

Під час реєстрації потрібно буде вказати ПІБ, номер ЄДРПОУ або ІПН, актуальний номер мобільного телефону та e-mail. Вся інша ключова інформація про виробника автоматично підтягується в ДАР після реєстрації й може бути перевірена сільгоспвиробником.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник має перевірити, чи відповідає вимогам конкретної програми. Після цього потрібно заповнити онлайн-форму, додати скан-копії документів (за необхідності) та і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом.

Процес обробки заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР в режимі реального часу.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика