Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки

21291
коментарі відсутні

переселенки у Полтаві

Зовсім просте на перший погляд заняття – береш листок паперу та кінчиками пальців відщипуєш від нього зайві шматочки таким чином, щоб вийшло якесь зображення. Саме такій стародавній українській техніці навчалися переселенки у Полтаві. Потім зізналися, що нібито відірвали від себе негативні спогади, які є в кожній з них.

Захід організувала благодійна організація «Горєніє». Майстер-клас провела член Спілки художників України, педагог Алла Тимошенко.

Майстриня впевнена, що українська вириванка, яка є частиною загальноєвропейської культури, дозволяє не тільки створювати щось власноруч, а й відкривати свої внутрішні сили. Саме це наразі необхідно жінкам, які вимушено залишили свої домівки та переселилися на нове місце.

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №1

У дружній та творчій атмосфері жінки з Луганщини, Донеччини, Харківщини опановували техніку вириванки.

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №2

Для виготовлення поробок використовували старі глянцеві журнали та цвітний папір. Впродовж одного заняття встигли навчитися робити серця-книжечки, маски на обличчя, жіночі фігурки та дерева життя.

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №3

Займаючись спільною справою, пані знайомилися між собою, спілкувалися одна з одною, переселенки у Полтаві розповідали історії свого переселення.

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №4

Світлана Кондратьєва, яка є двічі переселенкою, розповіла:

«У 2014 році ми були вимушені покинути рідний дім у захопленому Луганську та переїхати до Харкова. Згодом купили там квартиру у новобудові. Але навіть пожити в ній не встигли. Доробляли ремонт та готувалися до новосілля, як знов почалася війна. У перші дні Харків бомбили дуже сильно, було потрапляння й в наш дім. На щастя, він вистояв, але не витримали ми – 2 березня вирішили виїхати з міста. Так опинилися у Полтаві. Звісно, не маючи тут роботи, я відчуваю дефіцит комунікації. Тому, коли у соцмережах дізналася про цей захід, одразу ж записалася на нього. Хочу спробувати себе у мистецтві».

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №5

Надія Власенко, переселенка з Рубіжного:

«Ми з чоловіком підприємці, в яких відібрали все. Наш сімейний бізнес на Луганщині – Центр краси та здоров’я – повністю знищений та розграбований. Самі ми півтора місяця ховалися від обстрілів у підвалі, а потім переїхали до Полтави. Дуже важко постійно знаходитися в стінах найманого житла, де все чуже, окрім твоєї валізи. А тут, де зустрічаються такі як ти, поранені душею, нібито стає легше. Тому переселенці й тягнуться до таких гуманітарних хабів – не за матеріальною допомогою, а за спілкуванням та новими відкриттями».

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №6

Виробляння вириванок жінки-переселенки порівняли зі своїм сьогоднішнім положенням – коли хочеться відкинути зайві моторошні спогади та залишити лише хороше.

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №7

«Я запросила жінок ознайомитись зі стародавньою технікою «вириванка». Це зовсім інше, ніж відомі «вирізанка» чи «витинанка» – в ній більше тактильних відчуттів, більше імпровізації та несподіваних результатів. Сьогоднішню зустріч ми присвятили коханню, посмішці та внутрішньої гармонії, яка є в кожній людині. Жінки робили свої витинанки із задоволенням, і кожна робота вийшла унікальною. Всі вони у своєму житті стикнулися з величезними викликами, але творчість дає можливість впоратися з ними», – зазначила майстриня-художниця Алла Тимошенко.

Читайте також: Корисні сервіси та комфорт – так у Полтаві працює центр для переселенців від БФ «Горєніє»

Анонси інших цікавих заходів, що влаштовують для жінок та для дітей з-поміж ВПО в Інформаційно-ресурсному центрі БФ «Горєніє» у Полтаві, можна дізнатись тут.

Офіс знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 2, каб. 419. Телефон 066-139-01-98

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №8

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №9

Відірвали зайве та залишили важливе – переселенки у Полтаві навчилися робити вириванки - Фото №10

 

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика