Як буде розвиватись Краматорськ у найближчі три роки
Будівництво житла, дитсадків і спортивних об’єктів, оновлення лікарень та шкіл, розбудова дорожньої та комунальної інфраструктури, благоустрій – міська Рада регіонального розвитку на своєму першому засіданні 17 січня розглянула найбільш значущі проекти, що будуть реалізовуватись у Краматорську протягом 2019-2021 років. План перспективного розвитку міста був розроблений в рамках реалізації реформи децентралізації.
До складу Ради увійшли заступники міського голови, керівники структурних підрозділів, депутати міської ради, представники громадських організацій міста. На початку засідання до присутніх звернувся Краматорський міський голова Андрій Панков. Він зазначив, що план визначає головні пріоритети розбудови міста та містить першочергові об’єкти, які будуть маркерами розвитку на найближчі три роки.
“Кожен мешканець Краматорська повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено у 2019, 2020 та 2021 році й куди підуть зароблені кошти громади. Крім того, наявність перспективного плану із затвердженими проектами в рази підвищить інвестиційну привабливість міста. До того ж, Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку України пообіцяв, що держава надасть фінансову допомогу в реалізації особливо важливих проектів”, – наголосив Андрій Панков.
Розроблений план розвитку презентувала начальник відділу економіки Ярослава Рубайло. За її словами, позначені проекти повністю відповідають Стратегії розвитку Краматорська до 2020 року.
“Стратегічні напрямки розбудови міста незмінні, також вони відповідають пріоритетам розвитку області. Тому сьогодні ми ще раз обговорюємо план дій на наступні 3 роки з урахуванням вже виконаної роботи”, – повідомила керівниця відділу.
План містить декілька напрямків, за кожним з них передбачається будівництво або реконструкція масштабних об’єктів.
Водопостачання
– Буріння свердловин для альтернативного водопостачання (сел. Ясногірка (I-відділення), сел. Красноторка, сел. Малотаранівка, сел. Шабельківка) з встановленням насосів і обладнання для додаткового очищення води. Це дозволить виключити перебої в подачі питної води від постачальника води КП “Вода Донбасу” та забезпечить селища міста власною якісною питною водою з економічно обґрунтованими тарифами.
– Знезараження питної води на фільтрувальній станції з впровадженням електролізних установок по виробництву гіпохлориту натрію. Заміна рідкого хлору, залученого в технологічному процесі, на небезпечний гіпохлорит натрію розв’яже проблему безпеки мешканців міста.
Транспорт
– Придбання тролейбусів з автономним ходом і електробусів – екологічного виду громадського транспорту, що не потребує будівництва контактної мережі.
– Впровадження безготівкової системи оплати за проїзд.
– Подальше впровадження автоматизованої системи диспетчерського управляння рухом.
– Введення карти краматорчанина, яка дозволить вести облік пільгових перевезень як на муніципальному транспорті, так і надалі – на приватному.
Енергоефективність
– Термомодернізація будівель бюджетної сфери – 15 дитячих садочків і 15 шкіл. Дозволить до 30% знизити витрати теплової енергії та покращити естетичний вигляд фасадів.
Дорожня інфраструктура
– Реконструкція вулиці Василя Стуса – чотири смуги руху, замощення тротуару ФЕМ-пліткою, облаштування велодоріжки.
– Капітальний ремонт вулиці Олекси Тихого та вул. Танкістів.
Благоустрій
– Реконструкція скверу за будівлею ПКіТ НКМЗ.
– Благоустрій території від площі Миру до кільцевої розв’язки на бульварі Машинобудівників.
– Реконструкція та озеленення скверу на бульварі Машинобудівників.
– Продовження реконструкції саду Бернацького.
– Реконструкція парку “Ювілейний” – можливо, з будівництвом сезонного аквапарку.
Охорона здоров’я
– Капітальний ремонт і реконструкція поліклініки на вул. Василя Стуса.
– Капітальний ремонт лікарні № 3 (яка у нашому госпітальному окрузі буде як лікарня інтенсивного лікування) з оснащенням діагностичним обладнанням та благоустроєм території.
– Термомодернізація ДТМО, урологічного та терапевтичного корпусів міської лікарні № 2.
– Закінчення ремонту амбулаторії в сел. Красноторка з благоустроєм прилеглої території.
– Підключення закладів первинної медичної допомоги до Медичної інформаційної системи, що дозволить перейти на електронний запис до сімейного лікаря, електронні картки пацієнтів, електронні направлення, електронні рецепти тощо.
Освіта
– Відкриття двох дитсадків шляхом реконструкції будівель в сел. Біленьке (на 50 місць) та Іванівка (69 місць).
– Капітальний ремонт ЗОШ № 4, який включає внутрішню перебудову, комплектацію сучасним обладнанням, благоустрій території з облаштуванням спортивних майданчиків.
– Продовження капітального ремонту Центру позашкільної роботи.
Культура
– Капітальний ремонт Центральної міської бібліотеки.
– Реконструкція та модернізація міського будинку культури “Будівельник”
– Капітальний ремонт клубу “Міленіум” в сел. Красноторка.
Спорт
– Реконструкція спортивної споруди зі штучним льодом в парку Пушкіна.
– Будівництво басейну в парку Пушкіна.
– Будівництво легкоатлетичного комплексу в парку Ювілейний.
Адмінпослуги
– Будівництво триповерхової будівлі Центру надання адміністративних послуг на вул. Парковій, 16. Проект існує з 2016 року, є перспектива отримати фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.
Житло
– Реконструкція будівлі колишньої школи в сел. Біленьке. Проектом передбачено будівництво 17 квартир для проживання 55 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.
– Будівництво трьох 9-поверхових житлових домів на ділянці поблизу Центральної міської бібліотеки, ще одного – в центрі міста. Поки що немає проектів та потенційних інвесторів, але йде обговорення цього питання на рівні Донецької облдержадміністрації. На думку членів Ради регіонального розвитку, перша нова висотка, яка з’явиться у Краматорську, приверне увагу інвесторів та надасть поштовх житловому будівництву у місті.
Презентацію плану регіонального розвитку можна переглянути тут.
Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!