Як майстер додає затишку Іллінівській громаді

7532
коментарі відсутні

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді

Декоративні вуличні прикраси своїми руками виготовляє Євген Жадан з Іллінівської громади. Найбільше декору – в селі Олександро-Калинове, попереду в майстра багато планів, як зробити громаду більш затишною та приємною для відпочинку.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №1

 

Легенда про вагітність

 

Колиска для немовляти в музеї «Довкілля» стала першою роботою, яку Євген Жадан подарував громаді. Зробив її з дерева і, навіть, придумав легенду: та жінка, яка колисатиме колиску, обов’язково буде з дитиною.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №2

 

У цю легенду повірили! Містянки спеціально приїздили до сільського музею, щоб погойдати колиску та завагітніти! За роки існування музею 37 жінок, які мріяли про дитину, завагітніли, на їх думку, саме завдяки чарівній колисочці.

Подвір’я музею також прикрашають роботи Євгена Жадана: бджола з вуликом, шпаківня з шапкою та інші. Був також крокодил зі старої деревини, але вже віджив своє.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №3

 

Живі клумби

 

Біля будинку культури в Олександро-Калиновому цього року з’явилась клумба-вівця. Голову вівці з бетону зробив Євген, а тулуб з мішка наповнили спеціальною сумішшю та висадили квіти.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №4

 

«Тут і агроволокно, і земля, і спеціальний гель, який надовго утримує вологу. Інакше рослини б загинули. Навесні з’являться білі квіточки. Вони будуть наче овечий тулуб», – розповідає майстер.

Територію молодіжного центру також прикрашають авторські клумби Євгена Жадана. З лопат та граблів він змайстрував чаплю, навесні планує зробити джерельце. Поруч – альпійські гірки та сова. Її майстер також зробив з лопати.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №5

 

Лавочки кохання та примирення

 

Майданчик біля будинку культури – місце для проведення вуличних свят у селі. Тут поставили декілька лавочок, які виготовив Євген. Усі вони – зі змістом. Лавочка закоханих з парасолькою та маленьким столиком. Лавочка примирення зроблена таким чином, що двоє сидять і ніби скочуються один до одного.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №6

 

Також тут з’явилась дошка оголошень, яку охороняє собака. Фігурку собаки майстер зробив з підручних матеріалів – за основу взяв пружину з автомобільного амортизатора.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №7

 

З підручних матеріалів та за підтримки сільради

 

Загалом багато виробів Євген робить з того, що знайдеться «у господарстві». Використовує метал, який могли б здати, або віконні решітки, або залишки ліжка. Чого не вистачає – просить у старости.

«У нас налагоджена тісна співпраця, – каже староста Ольга Літвіненко. – Євген каже, наприклад, потрібен цемент, або дошки. Пишемо запит на відділ комунального господарства Іллінівської сільської ради. Голова громади Володимир Маринич завжди йде назустріч, виділяють матеріали для благоустрою території».

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №8

 

Комфорт у дрібницях

 

Євген Жадан сам з Яблунівки, це село входить до Олександро-Калинівського старостату. Вчився на агронома, але так і не став працювати за спеціальністю. Майстерності виготовляти декоративні вибори ніде не вчився, само прийшло. Займається цим близько 15 років. Раніше працював геодезистом у Костянтинівському районі.

Після реформування районів минулого року прийшов працювати до Іллінівки. Влаштувався робітником з благоустрою до Іллінівського комунального підприємства. Тепер усе лагодить, наглядає за зеленими насадженнями, а також прикрашає територію громади.

Серед робіт майстра – дах над місцевим фельдшерсько-акушерським пунктом та лавочка з урною поруч. Хоча ФАП тепер і називається Центром здоров’я, для людей він все одно залишається ФАПом.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №9

 

Тематичні урни для сміття, маленькі металеві фігурки – усе це робить громаду більш комфортною, затишною та привабливою для гостей та туристів. А також завдяки Євгену біля клубу збудували туалет. Він потрібний, коли в селі великі заходи. Наступної весни туалет оздоблять, він виглядатиме наче з каменю.

 

Декоративна штукатурка з арт-бетону

 

Євген Жадан вдало імітує природні матеріали. Його вироби справді виглядають наче з дерева, каменю, металу, хоча основні матеріали – бетон та спеціальні суміші. Виробів – пам’ятник партизанам-підпільникам часів Визвольних змагань 1917- 1921 рр. на старому кладовищі.

 

Як майстер додає затишку Іллінівській громаді - Фото №10

 

Раніше за пам’ятником доглядали, трохи ремонтували, але років 15 ним не займались. Євген повністю відновив пам’ятник – він тепер виглядає повністю сучасним, з урахуванням історичного періоду, коли був виготовлений. Підніжжя – ніби з каменю, а насправді воно бетонне. Зірка – так само, виготовлена не з металу, а з бетону.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика