Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді?

26569
коментарі відсутні

Група дітей у спортивній формі та зі спортивним інвентарем позує для фото з якимись трьома дорослими

Кожен четвертий житель Покровської громади буде займатися спортом та фізкультурою. У громаді створюватимуть усі можливості, щоб більше людей могли відвідувати спортивні секції чи займатись фізкультурою поруч з домом. Заходи зафіксували в Стратегії розвитку фізкультури та спорту Покровської громади, яку затвердили на період з 2022 до 2025 років.

 

Кожний четвертий житель громади буде займатися спортом

 

Загалом у Покровській громаді є можливість займатись 49 видами спорту. Так склалося, що 11 з них – пріоритетні для розвитку, враховуючи їх популярність серед населення та наявну матеріально-технічну базу.

Молоде покоління може займатися спортом на базі  Покровської ДЮСШ, спорткомплексу «Олімпійський» благодійного фонду «Надія», фізкультурно-оздоровчому комплексі м. Родинське, СК «Металург» у відділеннях обласних ДЮСШ, міських спортивних клубах.

Фізкультурно-оздоровча робота за місцем проживання проводиться у спортивному комплексі «Металург», фізкультурно-оздоровчому комплексі м. Родинське, Центрі «Спорт для всіх» та спортивних клубах.

Масовою фізкультурою охоплені близько восьми відсотків населення. Разом з тими, хто професійно займається спортом, загальний показник охоплення складає 16%. За чотири роки реалізації Стратегії фізкультурно-оздоровчою активністю планують  охопити до 27% населення.

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №1

Джерело: ФБ Руслана Требушкіна

 

Проблеми для подолання

 

Готуючи стратегію розвитку спорту, у Покровській громаді проаналізували проблеми, які треба долати, аби більша кількість людей мали можливість займатись спортом.

Серед таких проблем зазначили відсутність спортивної матеріально-технічної бази на прибудинкових територіях за місцем проживання, при установах освіти; недостатню кількість об’єктів спортивної інфраструктури та відсутність тренерів у селах; слабку матеріально-технічну базу спортивних закладів, невідповідність якості послуг сучасним потребам населення; нестачу тренерів та низькі зарплати в бюджетному секторі сфери фізичної культури та спорту тощо.

 

Активні парки у Покровській громаді

 

Щоб покращити доступність місць для фізичної активності, у Покровській громаді готові будувати нові спортивні споруди. З весни 2021 року на території громади почали з’являтись «Активні парки» у рамках загальнодержавної програми «Здорова Україна».

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №2

 

Уже в липні відкрили перший активний парк. Начальник управління сім’ї, молоді та спорту Віталій Щербинка розповідає, з чого розпочали. На існуючих спортивних майданчиках робили нові локації, де за допомогою QR-кодів можна було дізнатись, які саме вправи робити на спортивних елементах. Такі «Активні парки», які дозволять займатися спортом та фізкультурою усім охочим, відкрили на спортивних майданчиках на бульварі Андрющенка, у парку «Ювілейний», біля Центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх» та у селищі Динасового заводу.

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №3

 

До наявних майданчиків почали будувати нові: у Покровську у мікрорайоні «Лазурний», у місті Родинське та в селах, які приєднались до Покровська: Новотроїцьке, Шевченко, Ясенове. На черзі – Шевченка та Лисівка. Загалом сільським територіям, які увійшли до складу Покровської громади, приділяють особливу увагу, щоб розвиток спорту був на належному рівні.

Нове будівництво фінансується на 80% за рахунок державного бюджету. По десять відсотків виділяють з обласного та місцевого як співфінансування. Наприклад, вартість «Активного парку» становила до 480 тис. грн, з місцевого бюджету заплатили за нові об’єкти лише 48 тис. грн.

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №4

 

 

Спорткомплекс та басейн

 

У Стратегії передбачили будівництво нових спортивних об’єктів та реконструкцію наявних закладів фізкультури та спорту. Усі вони будуть доступними для людей з інвалідністю.

Спортивний комплекс на базі Покровської школи № 3 планують збудувати до 2024 року. У рамках реконструкції школи передбачається будівництво спортивного центру для занять настільним тенісом, боксом, баскетболом, легкою атлетикою та хореографією. Тут буде зал для боротьби, стадіон, тренажерний зал, мініфутбольне поле з глядацькими трибунами та біговими доріжками. Вартість проєкту – 265 млн грн, розраховуватимуть на залучення інших джерел фінансування при співфінансуванні з місцевого бюджету.

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №5

 

Передбачає стратегія й будівництво плавального басейну для занять водними видами спорту. Цей басейн зможуть відвідувати не лише професійні спортсмени, але й усі охочі: початківці, діти та дорослі, люди похилого віку. Орієнтовна вартість проекту – 152 млн грн.

Реконструкція існуючих спортивних комплексів дозволить покращити якість надання послуг та збільшить кількість людей, які відвідують спортивні секції. Наприклад, реконструкція фізкультурно-оздоровчого комплексу у Родинському передбачає термомодернізацію спортивної зали, де будуть проходити заняття, заміну обладнання, благоустрій території, обладнання тренажерної зали та інші заходи.

 

Парк для екстриму

 

З’явиться у Покровську й сучасний екстрим-парк технічних видів спорту для занять мотоспортом, картингом, велоспортом та автомодельним. Його планують збудувати за парком «Ювілейний» подалі від житлового масиву, навпроти міського ставка. Тут передбачають організувати памп-трек – велосипедну трасу для проведення тренувань дітей, траси для мотокросу, траси для картингу та автомодельного спорту

Сучасні та безпечні памп-треки та скейт-парки для занять скейтбордінгом, роллер-спортом збудують також на територіях селища Динасового заводу, мікрорайону «Лазурний» у Покровську та у місті Родинське.

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №6

Джерело фото: Спорт для всіх

 

Займатися спортом зможуть і сільські жителі

 

Якщо в Покровську створені певні умови для занять фізкультурою та спортом, то в сільській місцевості, яка увійшла до складу Покровської громади, ситуація геть інша. Наявна база фізкультури та спорту не може задовольнити потреб населення. У школах та дитсадках недостатні умови для проведення фізкультурно- спортивної роботи протягом усього навчального року. Більшість спортивних споруд потребують ремонтів та обладнання сучасним спортивним інвентарем.

 

Займатися спортом буде простіше. Які умови створюють у Покровській громаді? - Фото №7

Джерело фото: Спорт для всіх

 

Для покращення справ у стратегії розвитку спорту запланували ряд заходів. Серед них – придбання необхідного спортивного інвентарю для відновлення секції важкої атлетики на базі «Будинку народних традицій» селища Шевченко, обладнання залу гирьового спорту та силового фітнесу в Гришиному на базі дитсадка, встановлення нових спортивних майданчиків для занять спортом.

 

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика