Жінки керують дрібним бізнесом, а чоловіки очолюють великі компанії – аналітика YouControl

19198
коментарі відсутні

Жінки керують дрібним бізнесом, а чоловіки очолюють великі компанії – аналітика YouControl

З нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок аналітична платформа YouControl дослідила рівень гендерного паритету у керівництві бізнесом в Україні.

Аналітики підрахували, скільки за останні 10 років відкрито бізнесів окремо чоловіками та жінками, та який відсоток жінок серед власників найбагатших вітчизняних компаній. Все про гендер в українському підприємництві викладено в аналітичному дослідженні YouControl.

Жінки частіше за чоловіків реєструються як фізособи-підприємці. Загалом така тенденція зберігається протягом останніх чотирьох років. Серед ФОПів, відкритих за період з 2010 року до сьогодні, жінок-підприємниць на 25 тисяч більше, ніж чоловіків.

«Жінки частіше реєструються як ФОП (у 90% випадків), аніж ТОВ або ПП, тому що ця форма організації власної справи більше підходить для галузей, в яких жінки хотіли би себе реалізувати. Це, в першу чергу, сфера послуг: індустрія краси, виготовлення одягу, хендмейд прикрас та домашнього декору. Також ФОП – це легальний фріланс. Жінки заробляють як перекладачки, SMM-менеджерки, позаштатні журналістки, копірайтерки, репетиторки тощо. До того ж ФОП набагато легше зареєструвати та дешевше обслуговувати, ця форма більше підходить початківцям», – пояснює ситуацію Ганна Сахно, економістка Центру економічної стратегії.

 

Жінки керують дрібним бізнесом, а чоловіки очолюють великі компанії – аналітика YouControl - Фото №1

Жінки частіше реєструються як ФОП, а чоловіки активніше відкривають підприємства

 

У великому бізнесі навпаки: у відкритті середніх і великих компаній чоловіки випереджають жінок на 37%. За останнє десятиріччя чоловіками було відкрито 320 тисяч підприємств проти 129 тисяч, відкритих жінками. Цей гендерний розрив трохи скорочується, втім то сталої позитивної тенденції ще далеко.

Теж саме серед бенефіціарів найбагатших бізнесів України – доля жінок складає всього 3%. Згідно дослідження YouControl, у 330-ти найбільших за виручкою компаній у 2019 році, лише в 11 компаніях єдиним бенефіціарним власником є жінка. Причому в трьох з цих компаній жінки є номінальними власницями, тобто не беруть безпосередньої участі в процесі ухвалення рішень, а лише здійснюють управління на користь третіх осіб, зазвичай, родичів (чоловіка, брата, батька).

Ще в 24 компаніях із 330-ти серед власників є одночасно і жінки, і чоловіки. І 185 найбільших бізнесів належать виключно чоловікам. Ще 33% компаній не вказали кінцевого бенефіціарного власника.

 

Жінки керують дрібним бізнесом, а чоловіки очолюють великі компанії – аналітика YouControl - Фото №2

Серед власників найбагатших бізнесів України всього 3% жінок

 

Україна не є винятком серед інших країн за рівноправ’ям у бізнесі. За даними міжнародного рейтингу гендерної рівності The Global Gender Gap Index 2020 rankings, Україна посідає 59 місце із 152 країн. Очолює рейтинг Ісландія з результатом 0,87, тоді як гендерним паритетом вважається індекс 1.

На Всесвітньому економічному форумі підрахували, що для досягнення гендерної рівності в світовій економіці знадобиться ще близько 250 років.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика